PhD: 274 «Автомобільний транспорт»

Факультет комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки (ФКІТМР)

Спеціальність: 274 «Автомобільний транспорт»

Освітньо-наукова програма: «Автомобільний транспорт» (PhD)

 

Інформація про спеціальність

Навчання передбачає підготовку висококваліфікованого, конкурентоспроможного, інтегрованого у європейський та світовий науково-освітній простір фахівця ступеня доктора філософії в галузі автомобільного транспорту, який здатний до самостійної науково-дослідницької, науково-організаційної, педагогічно-організаційної та практичної діяльності, а також викладацької роботи у вищих навчальних закладах. Фахівці адаптовані до здійснення інноваційної діяльності у різних секторах економіки, як на рівні організації, так і держави в цілому. Детальніше про спеціальність.

 

Умови вступу

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати документи згідно Правил прийому. Зарахування відбувається за результатами вступних випробувань. Детальніше про вступні випробування. Ліцензійний обсяг – 10 осіб.

 

Документи для вступу

Вступники на програму «Автомобільний транспорт» подають заяву про участь у конкурсному відборі, а також наступні документи:

  •  сертифікат ЄВІ 2023/2024 року;
  • письмовий висновок гаранта ОНП та/або завідувача випускової кафедри;
  • копію диплома про закінчення вищого навчального закладу із зазначенням здобутого ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) і додатку до нього;
  • копію паспорта;
  • копія довідки про присвоєння реєстраційного номер облікової картки платника податків;
  • копію військово-облікового документу (з відміткою про військовий облік);
  • список опублікованих наукових праць і винаходів, завірений гарантом відповідної освітньо-наукової програми та/або завідувачем випускової кафедри. Претенденти до аспірантури, які не мають опублікованих наукових праць і винаходів, подають наукові доповіді (реферати) з обраної ними наукової спеціальності, завірені гарантом відповідної освітньо-наукової програми та/або завідувачем випускової кафедри;
  • анкету аспіранта установленої форми;
  • 3 кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

 

Вартість навчання

Середня вартість річного навчання одного аспіранта по програмі підготовки докторів філософії становить 50000 грн. Детальніше про вартість навчання.

 

Особливості навчання на програмі підготовки доктор філософії

У процесі навчання здобувачі отримують необхідні інтегральні, загальні та спеціальні (фахові) компетенції для здійснення дослідницької діяльності та проведення наукових досліджень у сфері автомобільного транспорту. Програма передбачає проблемно-орієнтоване навчання з набуттям компетенцій, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у професійній галузі; оволодіння методологією наукової роботи, навичками презентації її результатів, у т. ч., іноземною мовою; участь у реальних науково-дослідних проектах; публікаційну діяльність та навчально-методичну апробацію результатів дослідження; участь у грантових проектах і програмах.

Навчальним процесом передбачено проведення самостійного наукового дослідження з використанням ресурсної бази університету та підприємств (організацій)-партнерів і координацію роботи індивідуальним науковим консультантом.

Освітня програма охоплює питання, пов’язані з процесами дослідження експлуатаційних властивостей автомобілів, методів та обладнання для діагностики, ремонту та обслуговування автомобілів.
Під час навчання майбутні фахівці оволодівають знаннями та навичками, необхідними для подальшої професійної діяльності. Вони мають можливість отримати досвід роботи з сучасним дослідницьким обладнанням на провідних транспортних підприємствах Житомира.

Навчальні дисципліни базуються на застосуванні інформаційних технологій, сучасних систем комп’ютерного моделювання, технологій кінцево-елементного аналізу програмних системах інженерного аналізу. Детальніше про навчання на програмі підготовки доктор філософії.

 

Можливості працевлаштування

Доктори філософії зі спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» здобувають необхідні навички та компетенції, які необхідні для заняття таких первинних посад, як доцент (assistant professor) і науковий співробітник. Детальніше про можливості працевлаштування.

 

Міжнародна мобільність

Кафедра активно співпрацює по основним науковим напрямам з провідними навчальними закладами Європи. Так у рамках міжнародного проекту «Комунікаційні і інформаційні технології для забезпечення безпеки і ефективності транспортних потоків: європейсько-російсько-українська магістерська і докторська програми з інтелектуальних транспортних систем» 517374-Tempus-1-2011-1-RUTEMPUS-JPCR кафедра співпрацює з трьома українськими університетами та чотирма європейськими університетами. Детальніше про міжнародну мобільність.