Факультет національної безпеки, права та міжнародних відносин (ФНБПМВ)
Спеціальність: 256 «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)»
Освітня програма: доктор філософії (PhD)
Освітньо-наукова програма: «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)» (PhD)
Випускники даної програми підготовлені до розв’язання комплексних проблем в сфері національної безпеки, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань, оволодіння методологією наукової та науково-педагогічної діяльності, проведення власного наукового дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення. Це висококваліфіковані фахівці, здатні розв’язувати комплексні проблеми та проводити оригінальні самостійні наукові дослідження в області національної безпеки та здійснювати науково-педагогічну діяльність. Навчання за освітньою програмою 256 «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення та видами діяльності)» за рівнем доктора філософії в галузі воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону дозволяє отримати поглиблені знання у сфері національної безпеки, менеджменту наукових та освітянських проектів. Детальніше про спеціальність.
Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати документи згідно Правил прийому. Зарахування відбувається за результатами вступних випробувань. Детальніше про вступні випробування. Ліцензійний обсяг – 15 осіб.
Вступники на програму «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)» подають заяву про участь у конкурсному відборі, а також наступні документи:
- сертифікат ЄВІ 2023/2024 року;
- письмовий висновок гаранта ОНП та/або завідувача випускової кафедри;
- копію диплома про закінчення вищого навчального закладу із зазначенням здобутого ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) і додатку до нього;
- копію паспорта;
- копія довідки про присвоєння реєстраційного номер облікової картки платника податків;
- копію військово-облікового документу (з відміткою про військовий облік);
- список опублікованих наукових праць і винаходів, завірений гарантом відповідної освітньо-наукової програми та/або завідувачем випускової кафедри. Претенденти до аспірантури, які не мають опублікованих наукових праць і винаходів, подають наукові доповіді (реферати) з обраної ними наукової спеціальності, завірені гарантом відповідної освітньо-наукової програми та/або завідувачем випускової кафедри;
- анкету аспіранта установленої форми;
- 3 кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
Середня вартість річного навчання одного студента на програмі 256 «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)» за рівнем доктора філософії становить 50000 грн. Детальніше про вартість навчання.
У процесі навчання студенти вивчають такі дисципліни: Фахова іноземна мова; Філософія науки; Методологія наукових досліджень в національній безпеці; Теорії національної безпеки; Менеджмент і презентація наукових та освітніх проектів; Воєнно-економічні потенціали іноземних країн; Геополітика та геополітичні загрози національній безпеці; Міжнародні воєнно-політичні союзи; Міжнародні безпекові інститути; Сучасні війни та військові конфлікти. Детальніше про навчання на програмі підготовки доктор філософії.
Слухачі програми по спеціальності «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)» проходять науково-педагогічну практику. Під час проходження практики студенти отримають навички науково-дослідної та педагогічної роботи за спеціальністю «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)».
Випускники освітньо-наукової програми підготовки доктора філософії за спеціальністю 256 «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)» можуть займати такі первинні посади: доцент; науковий співробітник; науковий співробітник-консультант. Детальніше про можливості працевлаштування.
Слухачі програми за спеціальністю 256 «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)» мають змогу залучатись до програм міжнародної мобільності з ВНЗ Польщі, Чехії, Болгарії та інших країн. За сприяння Чеського центру освіти і культури ім. Вацлава Длоугі Житомирської політехніки слухачі мають можливість здійснювати місячне, семестрове або річне навчання в університетах Чехії за аналогічною спеціальністю, брати участь в конференціях, відвідувати літні школи.