PhD: 122 «Комп’ютерні науки»

Факультет інформаційно-комп’ютерних технологій (ФІКТ)

Спеціальність: 122 «Комп’ютерні науки»»

Освітньо-наукова програма: «Комп’ютерні науки»» (PhD)

 

Інформація про спеціальність

Зі зростанням потреби в технічній експертизі роботодавці все частіше включають докторські ступені у свої мінімальні вимоги до найму. Фактично, Бюро статистики праці США прогнозує стрибок на 15,3% кількості вакансій у сфері комп’ютерних технологій, для яких потрібен ступінь доктора філософії.

Ступінь доктора філософії або Ph.D. (лат. Philosophiae Doctor) в комп’ютерних науках – це прибуткова ступінь, що дозволяє більш незалежно проводити дослідження, збільшуючи свій власний, творчий внесок до проєктів, а також надає більші можливості у самостійному прийнятті рішень при розробці програмних продуктів, впровадження нових змін і надихання студентів та інших науково-педагогічних співробітників. Працівники зі ступенем доктора філософії (Ph.D), як правило, отримують вищі зарплатні та рідко залишаються без роботи в порівнянні з тими, хто має нижчий ступінь. Особливо це актуально для міжнародного ринку праці. Ступінь Ph.D з Computer Science є зрозумілою для всіх країн світу.

Отримання ступеня доктора філософії (Ph.D)з комп’ютерних наук відкриває двері до академічних посад високого рівня та дозволяє виконувати більш незалежну роботу.

 

Мета програми

Метою освітньо-наукової програми “Комп’ютерні науки” є підготовка висококваліфікованого фахівця ступеня доктора філософії в галузі інформаційних технології за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» на засадах академічної доброчесності та загальнолюдських цінностей, що володіють достатніми теоретичними знаннями, уміннями, навичками та іншими компетентностями, необхідними для продукування нових ідей та вирішення комплексних завдань та/або науково-інноваційної діяльності у галузі комп’ютерних наук, оволодіння методологією наукової та освітньої діяльності, а також проведення наукових досліджень, результати яких мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.

 

Умови вступу

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати документи згідно Правил прийому. Зарахування відбувається за результатами вступних випробувань. Детальніше про вступні випробування. Ліцензійний обсяг попередньо – 6 осіб.

 

Документи для вступу

Вступники на програму «Комп’ютерні науки» подають заяву про участь у конкурсному відборі, а також наступні документи:

  • сертифікат про успішне складання ЄВІ 2023 або 2024 року, де за тест з іноземної мови отримано не менше 130 балів, ТЗНК – не менше 100 балів або один з наступних дійсних сертифікатів тестів: TOEFL або International English Language Testing System, або сертифікатом Сambridge English Language Assessment.
  • ксерокопію диплома про закінчення закладу вищої освіти із зазначенням здобутого ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) і додатку до нього.
  • письмовий висновок наукового керівника з відображенням участі вступника у студентських наукових товариствах та оцінкою здатності вступника проводити на високому науковому рівні пошукові і прикладні наукові дослідження;
  • анкету аспіранта установленої форми;
  • список опублікованих наукових праць і винаходів (ксерокопію статті, тези доповіді у науковому виданні за обраним науковим напрямом), завірений секретарем Вченої ради університету. Претенденти до аспірантури, які не мають опублікованих наукових праць і винаходів, подають наукові доповіді (реферати) з обраної ними наукової спеціальності;
  • 2 кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
  • ксерокопію паспорта;
  • ксерокопію довідки про ідентифікаційний код.

(Трудова книжка (за наявності) із записом про звільнення з останнього місця роботи у зв’язку зі вступом до аспірантури на денну форму навчання подається аспірантом особисто в десятиденний термін після зарахування до аспірантури).

 

Вартість навчання

Середня вартість річного навчання одного студента на  програмі підготовки доктора філософії (Ph.D) становить 50000 грн. Детальніше про вартість навчання.

 

Основний фокус освітньої програми та спеціалізації

Підготовка здобувачів ступеня доктора філософії, що передбачає вивчення основ науково-дослідної роботи в ІТ-галузі та набуття компетентностей щодо сучасних моделей, методів, алгоритмів, інформаційних технологій, процесів та способів отримання, представлення, обробки, аналізу, передачі, зберігання даних в комп’ютерних системах, розробці програмного забезпечення з метою їх систематизації та управління самостійної науково-дослідницької, науково- організаційної, педагогічно-організаційної та практичної діяльності у зазначеній галузі, а також викладацької роботи у закладах вищої освіти. Ключові слова: комп’ютерні науки, інформаційні технології, програмне забезпечення, розподілені системи, обробки інформації, комп’ютерне моделювання, прийняття рішень, штучний інтелект, управління проектами.

Програма акцентована на: проведення наукових досліджень з актуальних питань інформаційних технологій, зокрема в комп’ютерних науках.
1.Організаційне забезпечення підготовки докторів філософії здійснюється через аспірантуру Державного університету «Житомирська політехніка».
2. Організація освітньо-наукового процесу на основі системи методів проблемно-розвиваючого навчання та методології наукових досліджень, яка ґрунтується на принципах цілеспрямованості, бінарності (безпосередня взаємодія викладача та аспіранта, наукового керівника та аспіранта, наукового керівника та викладача для корекції процесу підготовки кожного аспіранта залежно від його індивідуальних потреб), показовому, ідеологічному, евристичному, дослідницькому та програмованому методах.
3. Диференціація років підготовки за спрямованістю:

  • перший та другий рік підготовки – домінування освітньої складової у поєднанні за науковою;
  • третій та четвертий рік підготовки – домінування наукової складової у поєднанні з освітньої (науково-педагогічною діяльності).

4.Можливість зарахування до 6 кредитів ЄКТС включно (10% від загального обсягу програми) та результатів навчання, отриманих у неформальній освіті (наприклад, курси Coursera, Prometheus, Cisco, CompTIA, ISACA.CRDF.USAID тощо) за таких умов:

  • зарахування кредитів для обов’язкових освітніх компонентів – не більше 50% від обсягу кредитів для кожного компонента (з метою досягнення компетентностей та програмних результатів навчання, які забезпечує цей компонент)
  • результати навчання, отримані у неформальній освіті, повинні співпадати або бути близькими за змістом до програмних результатів навчання, які забезпечує компонент, за яким зараховуються кредити, отримані у неформальній освіті;
  • зарахування кредитів для вибіркових освітніх компонентів – додаткові обмеження та умови відсутні.

5.Освітньо-наукова програма реалізує фахову профілюючу підготовку через сертифікатні освітні програми.
6.Освітньо-наукова програма є синтезом кращих світових теорій та практик у галузі комп’ютерних наук ( як результат аналізу проектною групою відповідальних програм США, ЄС та вітчизняних ЗВО).
7.Освітньо-наукова програма дає реальну можливість здобувачам брати участь в наукових дослідженнях на базі вітчизняних і закордонних установ- партнерів Університету (зокрема, в авіаційній галузі та інших секторах критичної інфраструктури держави).
Детальніше про навчання на програмі підготовки доктор філософії

 

Можливості працевлаштування

Випускники спеціальності «Комп’ютерні науки» працюють на таких підприємствах, як:

  • ТОВ «ІСМ Україна»;
  • ТОВ «VISEVEN»;
  • ТОВ «Infopulse»;
  • Веб-студія «SEOTM»;
  • ТОВ «Ignite»;
  • ТОВ «Stuzo»;
  • Jelastic Inc;
  • ТОВ «Zinit Solutions»;
  • ZAGRAVA STUDIOS;
  • GlobalLogic Ukraine.

 

Міжнародна мобільність

Аспіранти можуть приймати участь в програмах академічної мобільності між університетами партерами Житомирської політехніки, які дають змогу пройти навчання, стажування, практику у відомих університетах світу.

Кафедра має безпосередньо укладено угоду про співпрацю з Роттердамським університетом прикладних наук. В рамках цієї угоди та завдяки співпраці з ТОВ «ІСМ Україна», кожного року найкращі студенти мають можливість відвідувати Роттердам і переймати досвід своїх колег з Нідерландів.

Колектив кафедри приймає участь в проекті Tempus Tacis JEP_26182_2005 «EU-UA Master Degree in Software Engineering» (Європейсько-Українська магістратура з програмного забезпечення), спрямованому на створення освітньої програми з підготовки магістрів з програмного забезпечення відповідно до європейських стандартів, надання українським студентам можливості отримувати два дипломи (український та польський) після успішного завершення. В рамках цього міжнародного проекту магістранти кафедри мали можливість отримувати другу магістерську степінь європейського зразку, навчаючись в університетах Німеччини та Польщі. У проекті задіяні: Вроцлавський університет технологій (Польща), Університет Зітау-Гоерліц (Німеччина) та Технічний університет у місті Ліберець (Чехія). Детальніше про міжнародну мобільність.