Магістр: 131 «Прикладна механіка»

Факультет комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки (ФКІТМР)

Спеціальність: 131 «Прикладна механіка»

Освітньо-професійна програма: (магістр)

 

Інформація про спеціальність

Професія інженера-механіка, сферою діяльності якого є створення різної техніки — виробничих ліній, металообробного обладнання, робочих інструментів, транспортних засобів, побутової техніки тощо. Фахівці з прикладної механіки забезпечують розв’язання проблемних питань, що виникають під час конструювання, виготовлення, експлуатації, ремонту та дослідження об’єктів виробництва машинобудівної галузі. З кожним роком об’єм продукції машинобудування збільшується, тому і зростає потреба у фахівцях-механіках, які здійснюють розробку технологічних процесів, планують та організовують роботи з виконання теоретичних і практичних питань прикладної механіки. Детальніше про спеціальність.

 

Умови вступу

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати документи згідно Правил прийому Державного університету
«Житомирська політехніка», сформованих на основі «Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році» (наказ МОН України від 06 березня 2024 року № 266). Зарахування відбувається на конкурсній основі за результатами єдиного вступного іспиту (ЄВІ) – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня
магістра на основі НРК6 або НРК7, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської на вибір вступника), що проводиться Українським центром
оцінювання якості освіти відповідно до законодавства, та фахового іспиту – форма вступного випробування для вступу на основі НРК6 або НРК7, яка передбачає перевірку здатності до опанування освітньої програми рівня магістра на основі здобутих раніше компетентностей.

Документи для вступу

Вступники на освітню програму “Прикладна механіка” подають заяву про участь у конкурсному відборі до університету, а також інші документи передбачені Правилами прийому Державного університету «Житомирська політехніка». Детальніше про документи для вступу.

 

Вартість навчання

Детальніше про вартість навчання.

 

Особливості навчання на магістерській програмі

Спеціальність «Прикладна механіка» охоплює усі питання пов’язані з процесами проектування технологій машинобудівних виробництв; конструювання, виготовлення, експлуатації, ремонту та дослідження процесів виготовлення виборів, конструкцій машин, агрегатів, металообробного обладнання, тощо.

Під час навчання майбутні фахівці оволодівають знаннями, вміннями та навичками необхідними для майбутньої професійної діяльності. Студенти мають можливість отримати досвід роботи на сучасному технологічному обладнанні та ознайомитися з прогресивними технологіями виробництва і застосуванням надтвердих інструментальних матеріалів при механічній обробці
важкооброблюваних матеріалів і захисних покриттів, отриманих за допомогою технологій газотермічного напилення та наплавлення.

Навчальні дисципліни базуються на застосуванні інформаційних технологій, сучасних систем комп’ютерного моделювання (SolidWorks, Autodesk Inventor), технологій кінцево-елементного аналізу, програмних систем комп’ютерного проектування, системах автоматизованого виробництва (PowerMill та ін.), програмних систем інженерного аналізу.

Види практик

Здобувачі вищої освіти мають змогу пройти всі види практики, передбачених освітньою програмою, на провідних підприємствах Житомира (Інновацій хаб Житомирської політехніки, фірма «Алекот», ТОВ «Екта-пром», ІП “ЄВРОГОЛД ІНДЕСТРІЗ ЛТД” та ін.), регіону (ПІІ ТОВ Даніко (селище Черняхів Житомирського району), Коростенський завод «MDF») та країни (Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України (м. Київ), Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України (м. Київ) та ін.).

  • Науково-виробнича практика
  • Переддипломна практика

Науково-виробнича практика передбачає формування та розвиток інженерно-технічного мислення, широкого бачення ситуації, вміння та навичок керування групами людей. Поєднання теоретичних знань, вмінь і навичок, отриманих у процесі  освоєння магістерської програми з виробничою діяльністю, опанування сучасного інструментарію пошуку інженерних рішень в умовах реального виробництва, вивчення досвіду використання підприємствами сучасних CAD/CAE/CAM систем.

Переддипломна практика відбувається після закінчення теоретичної частини навчання та передбачає:

    • збір необхідного матеріалу для виконання кваліфікаційної магістерської роботи;
    • набуття практичного досвіду та навичок самостійної роботи за спеціальністю;
    • закріплення та поглиблення теоретичних знань, доповнення їх відомостями про останні досягнення в області механічної інженерії.

 

Можливості працевлаштування

Випускники спеціальності «Прикладна механіка» можуть працювати на таких посадах на державних та приватних підприємствах, як:

      • начальник (інші працівники) і майстри виробничих дільниць у промисловості;
      • інженери у машинобудуванні та інших секторах економіки країни;
      • інженери-технологи;
      • фахівці з механічної інженерії на підприємствах і у проектно-конструкторських організаціях машинобудівної галузі.

 

Міжнародна мобільність

Академічна мобільність здобувачів вищої освіти здійснюється на підставі двосторонніх договорів та міжінституційних угод між Державним університетом «Житомирська політехніка» та зарубіжними закладами вищої освіти про міжнародну академічну мобільність, зокрема:

    • Університет «Думлупінар» м. Кютахья (Туреччина);
    • Технічний університет м. Ліберець (Чехія);
    • Сілезький університет технологій (Польща);
    • Університет м. Айдин (Туреччина);
    • Університеті м. Ковентрі (Великобританія);
    • Дрезденський технічний університет (Німеччина);