Магістр: 052 «Політологія»

Факультет національної безпеки, права та міжнародних відносин (ФНБПМВ)

Спеціальність: 052 «Політологія»

Освітньо-професійна програма: «Політичний менеджмент та PR» (магістр)

 

Інформація про спеціальність

Освітня програма «Політичний менеджмент та PR» корелюється із запитами та потребами, які домінують на сучасних українському та міжнародному ринках праці, адже освітній процес спрямований на комплексно-синергетичне оволодіння знаннями у сферах: політики, політичного менеджменту, геополітичних відносин, PR-технологій, державного управління, національної безпеки, лобіювання, економіки, права, соціології, психології та конфліктології.

Освітньо-професійна програма має академічну (з поєднаннням прикладної) орієнтацію на отримання професійних компетенцій, що базуються на знаннях та реалізують навички політолога, у т. ч. аналізу тенденцій політичного розвитку, вироблення рекомендацій для політичного керівництва та забезпечення їх реалізації в політичній практиці, управління масовими політичними комунікаціями.

Мета освітньо-професійної програми «Політичний менеджмент та PR»: забезпечити підготовку кваліфікованих фахівців-політологів, які вміють застосовувати теорії та методи політичної науки для розв’язання складних спеціалізованих задач і практичних проблем у політичній сфері, які володіють навичками використання механізмів політичного управління та прийомів піару у політичній комунікації і зв’язках із громадськістю. Сформувати актуальні для сучасного ринку праці компетентності: комплексне вирішення проблем, уміння бачити причину й усувати її; управління людьми; критичне мислення; креативність; медіаграмотність; міждисциплінарність, мобільність.

Фахівці з політичного менеджменту і PR набудуть практичних компетенцій, які дозволять їм розв’язувати складні спеціальні фахові задачі та практичні проблеми професійної діяльності у сфері формування та реалізації як внутрішньої, так і зовнішньої політики держави, управлінні політичною та електоральною сферами, налагодженні та здійсненні зв’язків із громадськістю, політичного лобіювання, створенні політичної реклами та брендингу, що є невід’ємною складовою в управлінні сучасними політичними системами світу, як на внутрішньому, так і транснаціональному рівнях. Детальніше про спеціальність.

 

Умови вступу

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати документи згідно Правил прийому. Зарахування відбувається за результатами вступних випробувань (магістр на основі повної вищої освіти – спеціаліст/магістр) або за результатами єдиного вступного іспиту з іноземної мови та фахового вступного випробування (магістр на основі базової вищої освіти – бакалавр). Ліцензійний обсяг – 20 осіб. Детальніше про вступні випробування.

 

Документи для вступу

Вступники на програму «Політичний менеджмент та PR» подають заяву про участь у конкурсному відборі до університету, а також інші документи передбачені правилами прийому. Детальніше про документи для вступу.

 

Вартість навчання

Середня вартість річного навчання одного здобувача на магістерській програмі становить 23700 грн. Детальніше про вартість навчання.

 

Особливості навчання на магістерській програмі

Навчання за освітньо-професійною програмою «Політичний менеджмент та PR» для тих, хто хоче отримати фахові компетентності щодо системи управління політичною сферою суспільства на засадах використання форм, методів і технологій політичного менеджменту та маркетингу; аналізу тенденцій політичного розвитку та передбачення його наслідків; вироблення рекомендацій для політичного керівництва та забезпечення реалізації цих рекомендацій в політичній практиці; ухвалення й утілення в життя політичних рішень; організації та проведення виборчої кампанії; вивчення ментальних факторів у політичному PR та політичному лобіюванні; вивчення та аналізу основних політичних проблем в соціальному середовищі; пізнання психологічних аспектів політичного піару; вивчення етапів планування політичного піару. Здійснюється підготовка фахівців, які є експертами та аналітиками з питань політичного менеджменту, політичного PR, які володіють здатністю застосовувати ефективні прийоми і методи вирішення політичних завдань, володіють технологіями інформаційного впливу та управління комунікаційними процесами, які використовуються для вирішення різних політичних завдань.

Викладання здійснюється на засадах студентоцентрованого навчання, самонавчання, проблемно-орієнтованого навчання, яке здійснюється у формі лекцій, семінарів, практичних занять, консультацій, самостійного вивчення, підготовки кваліфікаційних робіт, навчання через науково-педагогічну практику.

Детальніше про навчання на магістерській програмі.

 

Види практик
  • Науково-педагогічна
  • Переддипломна практика

 

Можливості працевлаштування

Фахівці з політичного менеджменту і PR здобувають теоретичні знання, практичні компетенції та soft skills, в яких зацікавлені роботодавці та стейкхолдери, які затребувані у конкурентному професійному середовищі. Фахівець здатний виконуватизазначені професійні роботи (відповідно до класифікатора професій ДК 003:2010

2310.2 Викладач закладу вищої освіти
2443 Професіонал в галузі політології
2443.1 Молодший науковий співробітник (політологія)
2443.2 Політолог
2443.2 Консультант із суспільно-політичних питань (в партіях та інших громадських
організаціях)
2443.2 Політичний оглядач
2419.3 Консультант (в апараті органів державної влади, виконкому)

Детальніше про можливості працевлаштування.

 

Міжнародна мобільність

Навчання за освітньо-професійною програмою «Політичний менеджмент та PR» дає можливість студентам більше дізнатися про відносини між різними країнами світової політики та світового бізнесу. Студент може проявити себе під час стажування у рамках програми ЄС Еразмус+ та на підставі спільних договорів між Державним університетом «Житомирська політехніка» та закордонними університетами партнерами.

Кафедра міжнародних відносин і політичного менеджменту Державного університету «Житомирська політехніка» є координатором проєкту «Гармонізація міграційної політики України: досвід країн ЄС» (Harmonization of UA MIGRation policy: EU countries experience) 101126808 – UAMigrEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH (Грантова Угода № 101126808 – UAMigrEU) від України. Робоча група проекту почала працювати 01 жовтня 2023 року. Метою проекту є: гармонізація міграційної політики та подолання міграційної кризи в реаліях військової агресії рф. Проєкт буде генерувати, накопичувати, та поширювати знання про стратегію та ініціативи щодо європейської міграційної політики, а також сприятиме обговоренню ролі ЄС у врегулюванні міграційної кризи, яка виникла в результаті війни. Проєкт дозволить підвищити якість вищої освіти у сфері європейської інтеграції в галузі європейської міграційної політики та сприятиме розвиткові
науково-дослідницького сприйняття, розширюватиме повноваження науковців як агентів змін та використання нових дослідницьких та навчальних інструментів міждисциплінарної перспективи.

Детальніше про міжнародну мобільність.