Факультет бізнесу та сфери обслуговування (ФБСО)
Спеціальність: 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»
Освітньо-наукова програма: «Фінанси, банківська справа та страхування» (PhD)
Доктор філософії зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» – це висококваліфікований фахівець, здатний розв’язувати комплексні проблеми та проводити оригінальні самостійні наукові дослідження в галузі управління процесами формування, розподілу та використання фінансових ресурсів суб’єктів господарювання. Доктор філософії може займати первинні посади доцента, наукового співробітника (наукового співробітника-консультанта) або реалізувати набуті кваліфікаційні здібності в сфері фінансово-організаційного та аналітичного забезпечення прийняття управлінських рішень на підприємствах, у фінансово-кредитних установах, підприємствах бюджетної сфери. Особливістю доктора філософії даного освітнього рівня є здатність глибокого переосмислення наявних та створення нових цілісних знань, вільне володіння методологією наукової та науково-педагогічної діяльності, творчий підхід та креативність при здійсненні наукових досліджень в області фінансів, банківської справи та страхування. Детальніше про спеціальність.
Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати документи згідно Правил прийому. Зарахування відбувається за результатами вступних випробувань. Ліцензійний обсяг – 10 осіб. Програма вступних випробувань для здобуття освітньо-наукового ступеня «доктор філософії».
Вступники на програму «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» подають заяву про участь у конкурсному відборі, а також наступні документи:
- сертифікат ЄВІ 2023/2024 року;
- письмовий висновок гаранта ОНП та/або завідувача випускової кафедри;
- копію диплома про закінчення вищого навчального закладу із зазначенням здобутого ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) і додатку до нього;
- копію паспорта;
- копія довідки про присвоєння реєстраційного номер облікової картки платника податків;
- копію військово-облікового документу (з відміткою про військовий облік);
- список опублікованих наукових праць і винаходів, завірений гарантом відповідної освітньо-наукової програми та/або завідувачем випускової кафедри. Претенденти до аспірантури, які не мають опублікованих наукових праць і винаходів, подають наукові доповіді (реферати) з обраної ними наукової спеціальності, завірені гарантом відповідної освітньо-наукової програми та/або завідувачем випускової кафедри;
- анкету аспіранта установленої форми;
- 3 кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
Середня вартість річного навчання одного здобувача на програмі підготовки доктора філософії становить 50000 грн. Детальніше про вартість навчання.
Освітньо-наукова програма включає такі обов’язкові освітні компоненти:
- Фахова іноземна мова;
- Філософія науки;
- Сучасні освітні технології у вищій школі;
- Методологія та організація наукових досліджень в управлінні та адмініструванні;
- Менеджмент і презентація наукових проектів;
- Фінанси, банківська справа та страхування: проблеми та перспективи;
- Науково-педагогічна практика.
Крім того здобувачами вищої освіти ступеня доктора філософії обирається 3 вибіркових дисципліни загальним обсягом 15 кредитів
Науково-педагогічна практика
Під час проходження практики здобувачі отримують навики науково-дослідної та педагогічної роботи.
Напрями наукових досліджень:
- Попит та пропозиція грошей, механізми грошово-кредитного регулювання. Фіскальна і монетарна політика, їх координація; інфляція і стабілізація грошей.
- Фінансова безпека держави, суб’єктів підприємництва та фінансових інститутів.
- Теорія і практика оподаткування, форми та методи оподаткування, податкова система і податкова політика держави. Податковий менеджмент.
- Податкове рахівництво, адміністрування податків і податковий контроль.
- Ринок фінансових послуг.
- Теоретичні й прагматичні проблеми розвитку страхування, його основні форми, види й галузі.
- Страховий ринок, закономірності та перспективи його розвитку в Україні, страхові послуги й особливості їх реалізації.
- Забезпечення фінансової надійності страховиків.
- Іпотечне кредитування, лізинг у банківській діяльності, інвестиційна діяльність банків.
- Механізм банківського кредитування та його особливості в окремих галузях і сферах економіки.
- Організація безготівкових і готівкових розрахунків.
Випускник PhD-програми зі спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» зможе працювати у вищих навчальних закладах – на посаді доцента, у науково-дослідних установах – на посадах наукового співробітника та наукового співробітника-консультанта, а також фінансовим директором, фінансовим аналітиком, керівником фінансових і економічних підрозділів, аналітиком фондового ринку, фінансистом в банках, фінансистом в інших державних та недержавних організаціях і установах, в органах державного управління, акціонерних товариствах, концернах та інших об’єднаннях, в Національному банку України і комерційних банках, в страхових компаніях, на підприємствах різних форм власності; державних установах (Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд, Фонди соціального страхування, Державна казначейська служба, Державна аудиторська служба). Детальніше про можливості працевлаштування.
Державний університет «Житомирська політехніка» має договори про міжнародну академічну мобільність з такими зарубіжними закладами вищої освіти, як Кіпрський інститут маркетингу (Кіпр), Університет прикладних наук (м. Гамбург, Німеччина), Університет м. Марибор (Словенія), Університет Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва), Вища школа економіки і культури (Латвія), Університет ім. Фредеріко ІІ (м. Неаполь, Італія), Університет Османгазі (м. Ескішехір, Туреччина), Університет Акдениз (м. Анталія, Туреччина).