072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

Факультет обліку і фінансів (ФОФ)

Спеціальність: 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

 

Інформація про спеціальність

 

Фінанси, банківська справа та страхування – це цікава, престижна і дуже прибуткова сфера діяльності. Фінансист – це високий професіонал в області фінансових операцій, який займається спрямуванням фінансових потоків, управлінням капіталом; аналізує стан фінансової і господарської діяльності підприємства, бере участь у розробці інвестиційних програм. Особливість діяльності фінансиста – бути завжди і всюди потрібним, бути в центрі усіх важливих подій свого підприємства.

Нині фінансистами називають випускників спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Обираючи дану спеціальність, Ви отримуєте значні переваги. Наприклад, за версією журналу «Фокус» банківська діяльність, що належить до сфери фінансів, входить до 15 найперспективніших галузей подальших 5–10 років, а фінансистів визнано однією з 20 найперспективніших професій наступного десятиріччя. А ще професії фінансової сфери є престижними як для чоловіків, так і для жінок.

Де працювати та скільки заробляти?

Рейтинг цієї професії впродовж багатьох років залишається незмінно високим. Так, за даними, оприлюдненими на сайті Державної служби статистики України, у 2015 році на другому місці після сфери авіатранспорту сфера фінансової і страхової діяльності, середньомісячна зарплата працівників якої становила 8 499 грн., зокрема за посадами (за даними сайту Trud.ua):

 • помічник фінансиста – близько 4 500 грн;
 • інвестиційний менеджер – понад 8 500 грн;
 • менеджер з реалізації фінансових продуктів – 8 800 грн;
 • начальник фінансового відділу – 9 700 грн;
 • начальник відділення банку – 9 800 грн;
 • комерційний директор – 13 500 грн;
 • фінансовий директор – 14 600 грн;
 • страховий агент – від 6 000 грн.

Випускник зможе працювати:

 • фінансовим директором;
 • фінансовим аналітиком;
 • керівником фінансових і економічних підрозділів;
 • аналітиком фондового ринку;
 • фінансистом в банках, інших державних та недержавних організаціях і установах в органах державного управління, акціонерних товариствах, корпораціях, концернах та інших об’єднаннях; в Національному банку України і комерційних банках; на підприємствах різних форм власності; державних установах (фіскальна служба, пенсійний фонд, фонди соціального страхування, державне казначейська служба, державна фінансова інспекція).

 

 

Навчальний процес
Інформація про те, що вивчається і хто навчає

 

Спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування» охоплює всі аспекти управління фінансово-господарською діяльністю підприємств різних форм власності, здійснення фінансових операцій банківських та страхових установ: планування, формування фінансових ресурсів, їх розподілу та використання.

Де можна навчитись на фінансиста? Для цього не потрібно їхати в іншу країну чи місто. Підготовку найкращих фахівців-фінансистів здійснює кафедра фінансів і кредиту факультету обліку і фінансів Житомирського державного технологічного університету. Навчальний процес забезпечують 3 доктори економічних наук, професори та 8 кандидатів економічних наук, доцентів.

Протягом навчання студенти долучаються до наукової роботи, мають можливість брати участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, олімпіадах та конкурсах наукових робіт. Досягнення наших студентів:

Протягом трьох років кафедра фінансів і кредиту ЖДТУ проводить ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Страхова справа», в якій наші студенти-фінансисти беруть участь та демонструють свої знання.

Детальніше інформація у новинах.

До читання лекцій долучаються провідні фахівці галузі, які діляться професійним досвідом та знаннями зі студентами. Так, випускниця спеціальності «Фінанси» Ольга Прус – фінансовий директор ТДВ «ЖЛ» зустрічалася зі студентами факультету обліку і фінансів. У ході зустрічі студенти мали можливість задати усі питання, що їх цікавили, та отримати відповіді. Детальна інформація.

Зустріч з професіоналом – фінансовим директором ТДВ «Житомирські ласощі»

 

 

Фахові предмети

 

Серед основних професійних предметів базові, які є теоретичним підґрунтям для майбутньої професійної діяльності:

 • Фінанси
 • Гроші та кредит
 • Фінанси підприємств
 • Фінансовий ринок
 • Банківська система
 • Фінансовий аналіз підприємств
 • Менеджмент
 • Маркетинг
 • Економіка підприємства
 • Міжнародна економіка
 • Статистика
 • Похідні фінансові інструменти
 • Страхування
 • Макрофінансовий аналіз
 • Операції банків та небанківських кредитних установ
 • Податкова система
 • Корпоративні фінанси

Також студенти мають можливість обрати дисципліни, які вони бажають вивчити відповідно до своїх інтересів:

 • Вступ до спеціальності
 • Іноземна мова за професійним спрямуванням
 • Інформаційні системи і технології у фінансах
 • Фінансовий облік
 • Фінансові розрахунки
 • Фінансові та грошово-кредитні системи зарубіжних країн
 • Місцеві фінанси
 • Соціальне страхування
 • Аудит

 

 

Навчальні аудиторії
Інформація про наші аудиторії

 

Підготовка студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» здійснюється на базі факультету обліку і фінансів, який має все необхідне технічне забезпечення, укомплектований засобами обчислювальної техніки, що дозволяє гарантувати відповідний рівень підготовки студентів. При підготовці фінансистів використовуються навчальні мультимедійні аудиторії для проведення лекційних занять: ауд. 316, ауд. 334, ауд. 250, ауд. 233. ЖДТУ має власний спортивний комплекс, до складу якого входять: два спортивних зали, тренажерний зал та шаховий клуб. Поблизу головного навчального корпусу споруджено та обладнано тенісний корт. Також в ЖДТУ є 2 стадіони та майданчик силових тренажерів. Студенти факультету обліку і фінансів залучаються до участі у футбольних турнірах між різними командами в межах факультету та університету.

 

 

Практика та працевлаштування
Інформація про можливості працевлаштування та проходження практики

 

Житомирський державний технологічний університет цілком забезпечений базами проведення практик. Підприємства, організації та установи, з якими співпрацює кафедра фінансів і кредиту, наступні: ВАТ «Житомирський маслозавод», ЗАТ «Україна», ТДВ «Житомирські ласощі», ЖОД «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «Креді агріколь банк», ПАТ «Банк Кіпру», ПАТ КБ «Приватбанк», АБ «Укргазбанк», ЖФ АБ «УкрСиббанк»; ПАТ КБ «Приватбанк», ТОВ «Еко-молторг», КП «Житомирпроект», Управління освіти і науки Житомирської ОДА, ТзОВ «ПМЗ-Щебінь», ТОВ «Компанія Алекс», Державна фінансова інспекція в Житомирській області; Державна фіскальна служба України; Пенсійний фонд України в Житомирській області; Головне управління Державної казначейської служби України в Житомирській області.

Студенти на екскурсії у «Приватбанку»

Також кафедра фінансів і кредиту організовує екскурсії для студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» на виробничі підприємства (зокрема, ПАТ «Житомирський маслозавод») та банківські установи (ПАТ КБ «Приватбанк») з метою ознайомлення з їх діяльністю та особливостями роботи фахівців-фінансистів.

Екскурсія на «Житомирський маслозавод»

 

 

Міжнародна мобільність
Відкрий для себе світ міжнародної мобільності

 

Від часу свого заснування Факультет обліку і фінансів та кафедра фінансів і кредиту, зокрема, проводять активну роботу в напрямку налагодження співробітництва з закордонними освітніми закладами та установами. Значна увага приділяється міжнародній роботі, проведенню спільних наукових досліджень.

Міжнародна мобільність

З 2009 р. кафедра фінансів ЖДТУ співпрацює з Wyzszą Szkolą Menedzerskiej w Legnicy (Вища школа управління в м. Лєгніца, Польща) та Брестським державним технічним університетом (Білорусь).

Протягом 2011 року Факультетом обліку і фінансів Житомирського державного технологічного університету було укладено договори про співпрацю з Економічним університетом в Кракові, Вищою школою бізнесу Туриба (Латвійська Республіка), Каунаським університетом технологій (Литва), Господарською академією ім. Д.А. Ценова (Республіка Болгарія). У 2012 році було укладено договір з Кокшетауським державним університетом ім. Ш. Уаліхова (Казахстан), в 2015 році – з Сопотською вищою Школою (Польща).

З метою вивчення світового досвіду та підвищення фахової підготовки д.е.н., проф. О.М. Петрук брав участь у дистанційному тематичному стажуванні «Individual investment in structured products of the stock market» для вчених та професійних менеджерів, організованому компанією «CLM Consulting» у м. Варшава (Польща 17-18 квітня 2015 р.).

Також однією із складових міжнародної співпраці є навчання студентів ЖДТУ за кордоном. Протягом 2015-2016 н.р. студентка спеціальності «Фінанси і кредит» проходила навчання в Чеська Республіка Університет Томаша Баті в місті Злін на факультеті економіки та менеджменту в рамках програми «Erasmus+». Вона відвідувала такі класи як «Корпоративні фінанси», «Бізнес Етика», «Менеджмент», «Економіка підприємства» і «Міжнародний маркетинг», що проводились англійською мовою, а також вивчала чеську мову і культуру.

Реалізація міжнародних програм та проектів здійснюється Відділом міжнародних зв’язків університету.

 

 

Військова кафедра
Можливість проходження військової кафедри

 

Студенти факультету обліку і фінансів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» мають можливість пройти військову підготовку на базі Житомирського військового інституту радіоелектроніки ім. С.П. Корольова, після завершення якої вони одержують звання офіцера запасу Збройних Сил України.

Військова підготовка студентів складається з теоретичного і практичного курсів навчання, навчальних зборів (стажувань), які проводяться у військових частинах, навчальних центрах, на полігонах тощо. Військова підготовка студентів здійснюється у таких формах: навчальні заняття, самостійна робота студентів, практична підготовка (навчальні збори або стажування), контрольні заходи. Основними видами навчальних занять у військових навчальних підрозділах є лекції, семінарські, лабораторні, практичні, групові, індивідуальні заняття та консультації, групові вправи, самостійні заняття під керівництвом викладача, тактичні (тактико-спеціальні) заняття, тактичні (тактико-спеціальні) навчання тощо. Військова підготовка студентів, як правило, планується та проводиться один навчальний день на тиждень (методом «військового дня») протягом двох років навчання і завершується за рік до закінчення ВНЗ.

 

 

Наші випускники
Відгуки наших випускників

 

Відповідь на питання “Де я можу працювати, здобувши освіту за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування»?” надасть інформація про наших випускників, які успішно працюють на престижних посадах у банківських установах, страхових компаніях, державних організаціях, на підприємствах або мають власний бізнес.

Бірковський Олександр
Начальник планового відділу ТОВ «Авангард-Житомир»
Викладацький склад нашої кафедри представлений висококваліфікованими фахівцями, досвідченими педагогами і доброзичливими людьми. Викладачі дають ґрунтовні і цінні знання, що забезпечують міцне підґрунтя для подальшої кар’єри. Проте знання не можна дати, їх можна лише взяти! Все у Ваших руках!Бірковський Олександр

 

Давидюк Вадим
Керівник напрямку по просуванню послуг бюджетним організаціям Житомирського РУ ПАТ КБ «ПриватБанк»
В економіці кожної країни безумовно важливі банкіри. Сьогодні роботу в комерційному банку по праву можна вважати однією з найпрестижніших і, мабуть, найнеобхідніших. А здобути фахову освіту в даній сфері можна в ЖДТУ, навчаючись на спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Знання, здобуті під час навчання за спеціальністю «Фінанси», дали можливість мені пройти шлях: провідного економіста кредитного відділу ЖФ АБ «Укоопспілка», головного спеціаліста відділу реєстрації зобов’язань, оплати рахунків та інших клієнтів Головного управління Державного казначейства України у Житомирській області, фінансового менеджера малого та середнього бізнесу ЦВ ЖРУ ПАТ КБ «ПриватБанк» і сьогодні обіймати керівну посаду. Головне, знати свою мету і впевнено йти до неї!Давидюк Вадим

 

Малько Сергій
Заступник начальника відділу перевірок з окремих питань управління аудиту окремих об’єктів та категорій платників Головного управління ДФС у м. Києві, радник податкової та митної справи ІІІ рангу
Дуже вдячний за ті знання та досвід, які отримав підчас навчання в ЖДТУ. Професійна, насичена організація навчального процесу і постійна підтримка викладачів дозволили отримати ті знання та навички, які допомагають мені сьогодні вирішувати проблеми та приймати правильні рішення в складних і непередбачуваних умовах. І, хоча, в період навчання, мені іноді здавалося, що багато з того, чого вчать в університеті, на практиці не знадобиться, як виявилось, я помилявся. Якщо займаєш керівну посаду, то повинен досконало знати і розуміти не лише фахові основи, а й бути освіченим в інших сферах.Малько Сергій

 

Міщук Світлана
Заступник начальника відділу досліджень і розслідувань Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
«Як мені в житті допомогло навчання в Житомирському державному технологічному університеті?»Покликання освіти, навчання й виховання полягає в тому, щоб зберегти й примножити людське в людині і природне в природі, забезпечувати олюднення знань. Тому, дискутувати на дану тему можна дуже довго. Але основне, що хочу я сказати, що завдяки отриманому багажу знань та поведінці, вихованої в мені викладачами ЖДТУ (загалом це викладачі кафедри “Фінансів”), я влаштувалася на роботу, та вже протягом шести років працюю у Житомирському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України. Щиро дякую!!!!Міщук Світлана

 

Прус Ольга
Фінансовий директор ТДВ «ЖЛ»
Ніколи не будьте байдужими до роботи, якою займаєтесь. Інакше вона відповідатиме Вам взаємністю. Праця фінансиста на підприємстві часто здається непомітною, але коли він помиляється чи перестає працювати без роботи ризикують залишитись всі.Прус Ольга

 

Циндровська Тетяна
Власниця (директор) туристичної агенції «Світ Тревел»
Власна справа – це завжди цікаво та перспективно в наш час. Успішність та прибутковість бізнесу залежить від прийняття виважених та ефективних рішень власником щодо вибору джерел фінансування та інвестування коштів. Ці знання та уміння я здобула, навчаючись на спеціальності «Фінанси і кредит».Циндровська Тетяна

 

 

Ступені та рівні підготовки, терміни навчання

 

Ступені освіти Форма навчання Термін навчання
Бакалавр Денна та заочна 4 роки
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» Денна та заочна 2 роки
Магістр Денна та заочна 1,5 роки

 

 

Предмети ЗНО

 

Перелік конкурсних предметів Вагові коефіцієнти
Обов’язкові предмети
Українська мова та література 0,35
Математика 0,25
Предмети на вибір (вибирається один)
Іноземна мова (англійська мова, французька мова, німецька мова, іспанська мова) 0,3
Географія
Атестат, олімпіади
Атестат про повну загальну освіту 0,1

 

 

Вартість навчання
Інформація про контрактну форму та державне замовлення

 

 

Денна форма навчанняЗаочна форма навчання
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 27 15 1490 грн.
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» 2 роки 23 1380 грн.
Магістр 1,5 роки 40 1690 грн.
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 18 4 950 грн.
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» 2 роки 32 890 грн.
Магістр 1,5 роки 40 1200 грн.

 

 

Контакти
Контактна інформація

 

10005, м. Житомир, вул. Чуднівська, 103

3 поверх, кабінети: 331, 332

(0412) 24-09-95, (067) 411-07-03, (096) 538-28-72

dekanatfof@gmail.com

ztu.edu.ua
off-news.ztu.edu.ua
vk.com/dekanat_fof