Магістр: 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»

Факультет бізнесу та сфери обслуговування (ФБСО)

Спеціальність: 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»

Освітньо-професійна програма: (магістр)

 

 

Інформація про спеціальність

Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок – це цікава, престижна і дуже прибуткова сфера діяльності. На таких фахівців стабільний попит на ринку праці, свідченням чого є вакансії на сайтах Work.ua та Robota.ua. Фінансист – це високий професіонал в області фінансових операцій, який займається спрямуванням фінансових потоків, управлінням капіталом; аналізує стан фінансової і господарської діяльності підприємства, бере участь у розробці інвестиційних програм. Особливість діяльності фінансиста – бути завжди і всюди потрібним, бути в центрі усіх важливих подій свого підприємства. Детальніше про спеціальність.

 

Умови вступу

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати документи згідно Правил прийому. Зарахування відбувається за результатами вступних випробувань. Детальніше про вступні випробування.

Документи для вступу

Вступники на програму “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” подають заяву про участь у конкурсному відборі до університету, а також інші документі передбачені правилами прийому. Детальніше про документи для вступу.

 

Вартість навчання

Детальніше про вартість навчання.

 

Особливості навчання на магістерській програмі

Метою освітньої програми є підготувати фахівців високого рівня в галузі управління та адміністрування у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку, які володіють фундаментальними теоретико-методологічними знаннями і практичними фаховими навичками з фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку з акцентом на критичному мисленні в процесі наукових досліджень, з набуттям компетентностей, необхідних для управління фінансово-економічною діяльністю підприємницьких структур та фінансово-кредитних установ.

У процесі навчання здобувачі вивчають:

1) обов’язкові прикладні дисципліни (Фінансовий менеджмент, Страховий менеджмент, Банківський менеджмент, Корпоративні інформаційні системи, Податковий менеджмент, Бюджетний менеджмент, Ринок фінансових послуг);

2) обов’язкові фундаментальні дисципліни (Історія та теорія фінансів, Основи наукових досліджень у фінансах, Ділові комунікації іноземною мовою);

3) дисципліни за вибором (Державний фінансовий аудит, Управління фінансовою санацією підприємства, Валютна політика, Глобальна економіка, Аналіз великих даних у фінансах, Менеджмент у продуктовому ІТ, Інтелектуальна власність, Блокчейн, управління інноваціями та дизруптивні технології).Детальніше про навчання на магістерській програмі.

 

Види практик
  • Науково-дослідна практика
  • Переддипломна практика

Під час проходження практики здобувачі отримають навики науково-дослідної та педагогічної роботи. Метою науково-дослідної практики є набуття студентами досвіду самостійної науково-дослідної роботи та опрацювання методики її проведення, поглиблення теоретичних знань в сфері економічних (фінансових) відносин, підбір фактичного матеріалу для написання випускної магістерської роботи, формування вмінь і навичок опрацювання наукових та інформаційних джерел. Детальніше про види практик.

 

Можливості працевлаштування

Випускник спеціальності “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” зможе працювати: фінансовим директором, фінансовим аналітиком, керівником фінансових і економічних підрозділів, аналітиком фондового ринку, фінансистом в банках, фінансистом в інших державних та недержавних організаціях і установах, в органах державного управління, акціонерних товариствах, корпораціях, концернах та інших об’єднаннях, в Національному банку України і комерційних банках, в страхових компаніях, на підприємствах різних форм власності; державних установах (фіскальна служба, пенсійний фонд, фонди соціального страхування, державне казначейська служба, державна фінансова інспекція). Детальніше про можливості працевлаштування.

 

Міжнародна мобільність

Студенти спеціальності “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” мають змогу залучатись до програм міжнародної мобільності з ВНЗ Польщі, Чехії, Болгарії та інших країн. За сприяння Чеського центру освіти і культури ім. Вацлава Длоугі Житомирської політехніки студенти мають можливість здійснювати семестрове або річне навчання в університетах Чехії за аналогічною спеціальністю, брати участь в конференціях, відвідувати літні школи, вивчати безкоштовно чеську мову. Детальніше про міжнародну мобільність.