Факультет національної безпеки, права та міжнародних відносин (ФНБПМВ)
Спеціальність: 292 «Міжнародні економічні відносини»
Освітньо-наукова програма: «Міжнародні економічні відносини» (PhD)
Випускники за освітньою програмою 292 «Міжнародні економічних відносини» за рівнем доктора філософії мають широкі можливості для кар’єрного росту в міжнародних організаціях, транснаціональних корпораціях, провідних дослідницьких центрах та університетах світу. Вони здатні розробляти стратегії економічного розвитку, аналізувати глобальні економічні тренди та пропонувати інноваційні рішення для подолання викликів світової економіки. Підготовка фахівців такого рівня є важливою для підвищення конкурентоспроможності України на міжнародній арені та її інтеграції у глобальну економічну систему. Детальніше про спеціальність.
Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати документи згідно Правил прийому. Зарахування відбувається за результатами вступних випробувань. Детальніше про вступні випробування.
Вступники на програму «Міжнародні економічні відносини» подають заяву про участь у конкурсному відборі, а також наступні документи:
- сертифікат ЄВІ 2023/2024 року;
- письмовий висновок гаранта ОНП та/або завідувача випускової кафедри;
- копію диплома про закінчення вищого навчального закладу із зазначенням здобутого ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) і додатку до нього;
- копію паспорта;
- копія довідки про присвоєння реєстраційного номер облікової картки платника податків;
- копію військово-облікового документу (з відміткою про військовий облік);
- список опублікованих наукових праць і винаходів, завірений гарантом відповідної освітньо-наукової програми та/або завідувачем випускової кафедри. Претенденти до аспірантури, які не мають опублікованих наукових праць і винаходів, подають наукові доповіді (реферати) з обраної ними наукової спеціальності, завірені гарантом відповідної освітньо-наукової програми та/або завідувачем випускової кафедри;
- анкету аспіранта установленої форми;
- 3 кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
Середня вартість річного навчання одного студента на програмі підготовки PhD становить 50000 грн. Детальніше про вартість навчання.
Освітньо-наукова програма фокусується на дослідженні проблем, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов у сфері міжнародних економічних відносин, в контексті захисту національних економічних інтересів держави в цілому та суб’єктів міжнародних економічних відносин.
Особливістю освітньо-наукової програми є вивчення актуальних на сьогодні питань:
- Сучасні економічні теорії;
- Сучасні тенденції розвитку національної та світової економіки;
- Розвиток форм міжнародних економічних відносин в умовах глобальних викликів.
Детальніше про навчання на програмі підготовки доктор філософії.
Випускники спеціальності «Міжнародні економічні відносини» можуть працювати на посадах наукових і науково-педагогічних працівників в наукових установах і закладах вищої освіти, інших посадах, що потребують кваліфікації доктора філософії з міжнародних економічних наук, зокрема на посадах наукових консультантів, експертів, аналітиків у дослідницьких установах і підрозділах підприємств, установ, організацій.
Детальніше про можливості працевлаштування.
Аспіранти можуть приймати участь в програмах академічної мобільності між університетами партерами Житомирської політехніки, які дають змогу пройти навчання, стажування, практику у відомих університетах світу.
На основі двосторонніх договорів між Державним університетом «Житомирська політехніка» та закордонними закладами вищої освіти. Державний університет «Житомирська політехніка» має договори про наукову і академічну співпрацю з: Університетом ім. Миколи Коперника (м. Торунь, Польща). Неапольський університетом імені Федеріко II (м. Неаполь, Італія), Римським університетом Тор Вергата (м. Рим, Італія). Бізнес-школою (м. Загреб, Хорватія), Університетом ім. Яна Длугоша в Ченстохові (м. Ченстохова, Польща).
Державний університет «Житомирська політехніка» є учасником програм університетської співпраці Європейського Союзу.
Кафедра міжнародних відносин і політичного менеджменту впродовж 2023-2026 рр. є учасником проекту за програмою Еразмус+ 101126808 – UAMigrEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH (Грантова Угода № 101126808 – UAMigrEU) напряму Жан Моне Модуль «Гармонізація міграційної політики України: досвід країн ЄС» (UAMigrEU). Детальніше про спеціальність.