PhD: 131 «Прикладна механіка»

Факультет комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки (ФКІТМР)

Спеціальність: 131 «Прикладна механіка»

Освітньо-наукова програма: «Прикладна механіка» (PhD)

 

Інформація про спеціальність

Навчання на освітньо-науковій програмі «Прикладна механіка» (спеціальність 131 «Прикладна механіка») передбачає підготовку висококваліфікованого, інтегрованого у європейський та світовий науково-освітній простір фахівця ступеня «доктор філософії» в галузі механічної інженерії, зокрема в напрямку процесів механічної обробки матеріалів, котрий здатний до самостійної науково-дослідницької, науково-організаційної, педагогічно-організаційної та практичної діяльності у сфері машинобудування, а також викладацької роботи у закладах вищої освіти.

Особливість освітньо-наукової програми «Прикладна механіка» (спеціальність 131 «Прикладна механіка») полягає в тому, що вона акцентована на інтегрованому поєднанні навчання за програмами дисциплін загальної, професійної підготовки та дисциплін варіативної частини, з науковими дослідженнями з актуальних питань процесів механічної обробки, верстатів та інструментів, що забезпечує формування фахівця, підготовленого до роботи на наукоємних виробництвах, в наукових установах та/або закладах вищої освіти.

 

Особливості навчання

У процесі навчання здобувачі отримують необхідні інтегральні, загальні та спеціальні (фахові) компетенції для здійснення дослідницької діяльності та проведення наукових досліджень у сфері механічної інженерії, зокрема в напрямку процесів механічної обробки, верстатів та інструментів. Програма передбачає проблемно-орієнтоване навчання з набуттям компетенцій, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі механічної інженерії; оволодіння методологією наукової роботи, навичками презентації її результатів( у т.ч. іноземною мовою); можливість участі у реальних науково-дослідних проектах, програмах міжнародної академічної мобільності та у грантових програмах; публікаційну діяльність та апробацію результатів дослідження.

Індивідуальний план здобувача освітньо-наукового ступеня «доктор філософії» складається з 2-х частин: освітньої та наукової. Освітня частина складається з обов’язкових та вибіркових освітніх компонент. Вибіркові освітні компоненти становлять більше 30% від загального об’єму всіх освітніх компонент та дозволяють здобувачу поглиблено вивчити питання, котрі стосуються теми його дисертаційного дослідження. Наукова частина індивідуального плану передбачає проведення самостійного наукового дослідження з використанням ресурсної бази університету та/або організацій-партнерів з одночасною координацією роботи з науковим керівником здобувача.

Напрямки наукових досліджень освітньо-наукової програми охоплюють питання, що пов’язані з обробкою сталей, чавунів, неметалевих та композиційних матеріалів, комбінованими та гібридними технологіями обробки, підвищенням стійкості інструментів, ефективністю використання багатоцільових верстатів та роботизованими механоскладальними виробництвами.

Під час навчання майбутні фахівці оволодівають знаннями та навичками, необхідними для подальшої професійної діяльності. Вони мають можливість отримати досвід роботи з сучасними САЕ (Computer-aided engineering) програмами та дослідницьким обладнанням.

 

Умови вступу

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати документи згідно Правил прийому. Зарахування відбувається за результатами вступних випробувань.

 

Документи для вступу

Вступники особисто подають заяву установленої форми з письмовою згодою передбачуваного наукового керівника від Університету до приймальної комісії на участь у конкурсному відборі до аспірантури Університету.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє паспорт та диплом (оригінал) про здобутий ступінь магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) і додаток до нього.

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

  • ксерокопію диплома про закінчення вищого навчального закладу із зазначенням здобутого ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) і додатку до нього.
  • письмовий висновок наукового керівника з відображенням участі вступника у студентських наукових товариствах та оцінкою здатності вступника проводити на високому науковому рівні пошукові і прикладні наукові дослідження;
  • анкету аспіранта установленої форми;
  • список опублікованих наукових праць і винаходів (ксерокопію статті, тези доповіді у науковому виданні за обраним науковим напрямом), завірений секретарем Вченої ради Університету. Претенденти до аспірантури, які не мають опублікованих наукових праць і винаходів, подають наукові доповіді (реферати) з обраної ними наукової спеціальності;
  • 2 кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
  • ксерокопію паспорта;
  • ксерокопію довідки про ідентифікаційний код.

 

Вартість навчання

Середня вартість річного навчання одного аспіранта по програмі підготовки докторів філософії становить 35000 грн. Детальніше про вартість навчання.

 

Можливості працевлаштування

Доктори філософії зі спеціальності 131 «Прикладна механіка» здобувають необхідні навички та компетенції, які необхідні для заняття різних посад як в закладах вищої освіти та/або наукових установах, так і на наукоємних виробництвах таких первинних посад, як доцент (assistant professor) і науковий співробітник.

 

Міжнародна мобільність

Міжнародна академічна мобільність здійснюється на підставі двосторонніх договорів та міжінституційних угод між Державним університетом «Житомирська політехніка» та зарубіжними закладами вищої освіти, зокрема такі договори (міжінституційні угоди) укладені з:

  • Університетом «Думлупінар» м. Кютахья (Туреччина);
  • Технічний Технічним університетом м. Ліберець (Чехія);
  • Сілезький Сілезьким університетом технологій (Польща);
  • Університетом м. Айдин (Туреччина);
  • Університеті Університетом м. Ковентрі (Великобританія).