PhD: 101 «Екологія»

Факультет гірничої справи, природокористування та будівництва (ФГСПБ)

Спеціальність: 101 «Екологія»

Освітньо-наукова програма: «Екологія» (PhD)

 

Інформація про спеціальність

Навчання в аспірантурі передбачає підготовку висококваліфікованого, конкурентоспроможного, інтегрованого у європейський та світовий науково-освітній. простір фахівця ступеня доктора філософії з екології, який здатний до самостійної науково-дослідницької, науково-організаційної, педагогічно-організаційної та практичної діяльності у сфері екології, охорони довкілля і збалансованого природокористування та викладацької роботи у закладах вищої освіти.

Програма акцентована на проведені екологічних досліджень в регіонах, що зазнали радіоактивного забруднення та оцінці наслідків негативного впливу на навколишнє середовище, на розвиток інновації при видобуванні корисних копалин з метою збалансованого природокористування та збереження біологічного різноманіття в умовах техногенного тиску; на здійснення комплексної оцінки та прогнозування порушень екологічної рівноваги водних екосистем; на управління відходами руйнації; на обґрунтування наслідків змін клімату для довкілля та використання технологій зеленого будівництва.

 

Умови вступу

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати документи згідно Правил прийому. Зарахування відбувається за результатами вступних випробувань та ЄВІ (мінімальний бал з іноземної мови – 130). Ліцензійний обсяг – 10 осіб.

 

Документи для вступу

Вступники на програму «Екологія» подають заяву про участь у конкурсному відборі, а також наступні документи:

  • ксерокопію диплома про закінчення закладу вищої освіти із зазначенням здобутого освітнього ступеня магістра (освітнього ступеня спеціаліста) і додатку до нього.
  • письмовий висновок наукового керівника з відображенням участі вступника у студентських наукових товариствах та оцінкою здатності вступника проводити на високому науковому рівні пошукові і прикладні наукові дослідження;
  • анкету аспіранта установленої форми;
  • список опублікованих наукових праць і винаходів (ксерокопію статті, тези доповіді у науковому виданні за обраним науковим напрямом), завірений секретарем Вченої ради університету. Претенденти до аспірантури, які не мають опублікованих наукових праць і винаходів, подають наукові доповіді (реферати) з обраної ними наукової спеціальності;
  • 2 кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
  • ксерокопію паспорта;
  • ксерокопію довідки про ідентифікаційний код.

(Трудова книжка (за наявності) із записом про звільнення з останнього місця роботи у зв’язку із вступом до аспірантури на денну форму навчання подається аспірантом особисто в десятиденний термін після зарахування до аспірантури).

 

Вартість навчання

Підготовка осіб в аспірантурі здійснюється: за рахунок коштів державного бюджету (за державним замовленням) та за рахунок коштів юридичних чи фізичних осіб (на умовах контракту). Середня вартість річного навчання одного аспіранта за програмою підготовки докторів філософії становить 40000 грн. Термін навчання в аспірантурі за денною та заочною формою становить 4 роки.

 

Особливості навчання на програмі підготовки доктор філософії

У процесі навчання здобувачі отримують необхідні інтегральні, загальні та спеціальні (фахові) компетенції для здійснення наукових досліджень у сфері збереження навколишнього середовища. Програма передбачає проблемно-орієнтоване навчання з набуттям компетенцій, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у професійній галузі; оволодіння методологією наукової роботи, навичками презентації її результатів, в т.ч. іноземною мовою; участь у реальних науково-дослідних проектах; публікаційну діяльність та навчально-методичну апробацію результатів дослідження; участь у грантових проектах і програмах.

На кафедрі екології та природоохоронних технологій в Державному університеті «Житомирська політехніка» функціонує наукова школа «Проблеми екологічної безпеки, стійкості природних, антропогенно-змінених та урбанізованих екосистем, раціонального природокористування». Детальніше про наукову складову навчання аспірантів.

















 

Можливості працевлаштування

Працевлаштування у науково-дослідних установах, закладах вищої освіти, інших установах та організаціях, що здійснюють дослідження та/або підготовку фахівців у сфері екології, охорони довкілля та раціонального природокористування, а також розробляють екологічну політику та здійснюють екологічне управління.

Фахівець може займати первинні посади (за ДК 003:2010):

  • 2310.1 – Доцент;
  • 2359.1 – Науковий співробітник, науковий співробітник-консультант;
  • 1238 – Керівники проєтів та програм.

 

Міжнародна мобільність

Наукова діяльність кафедри екології базується на міжнародній співпраці з провідними фахівцями в галузі екології та забезпечується відповідно до підписаних міжнародних угод та меморандумів із наступними установами: Вища школа, Католицький університет м. Лілль (Франція), Університет ім. М.Коперника м. Торунь (Польща), Сілезька політехніка (Польща), Університет «Думлупинар» м. Кютаг’я, (Туреччина), Університет «Османгази» м. Ескішехір, (Туреччина), Технічний університет м. Конья (Туреччина), Університет м. Парма (Італія), Університет м. Кальярі (Італія) та Університет сталого розвитку Еберсвальде, м. Еберсвальде (Німеччина). Детальніше про міжнародну роботу .

В межах цих угод проводяться спільні дослідження, науковий та академічний обмін, до якого залучені також аспіранти і студенти. Кафедра екології та природоохоронних технологій активно приймає участь у питаннях, пов’язаних з укладанням нових та зміцненням вже існуючих контактів з зарубіжними колегами. Значна увага приділяється роботі за міжнародними грантами та проведенню спільних наукових досліджень.

 

Міжнародні грантові проекти :

Програми академічної мобільності :