Магістр: 232 «Соціальне забезпечення»

Факультет педагогічних технологій та освіти впродовж життя (ФПТОВЖ)

Спеціальність: 232 «Соціальне забезпечення»

Освітньо-професійна програма: «Управління у сфері соціального забезпечення» (магістр)

 

Інформація про спеціальність

Мета освітньої програми – підготовка кваліфікованих та ініціативних фахівців, які на основі отриманих теоретичних знань та здобутого практичного досвіду, здатні вирішувати складні спеціалізовані завдання у сфері соціального забезпечення із застосуванням сучасних управлінських технологій; комплексно розв’язувати наукові й прикладні проблеми у процесі прийняття і реалізації управлінських рішень щодо ефективного надання соціальних послуг особам, сім’ям, соціальним групам, громадам.

Освітня програма «Управління у сфері соціального забезпечення» формує фахівців з новим прогресивним мисленням, які мають глибокі знання з різних аспектів соціального захисту, готових до викликів та використання інноваційних підходів у процесі управління установами соціальної сфери.

Державний університет «Житомирська політехніка» – єдиний ВНЗ у Житомирській області, який здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 232 «Соціальне забезпечення», освітня програма «Управління у сфері соціального забезпечення».

Наш випускник – це менеджер (управитель) у соціальній сфері; керівник відділів та управлінь в органах соціального захисту населення, органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, в установах і службах, що надають соціальні послуги, реалізують соціальні проєкти; менеджер благодійних та волонтерських організацій; менеджер з соціальної відповідальності в організаціях; менеджер з управління соціальними проєктами; менеджер соціального підприємства.

 

Фахові предмети

Навчальний план підготовки магістрів з управління у сфері соціального забезпечення побудовано з урахуванням запитів роботодавців та провідного досвіду визнаних українських і зарубіжних університетів.

Освітня програма сфокусована на професійно орієнтованих дисциплінах, що забезпечують підготовку фахівців-управлінців у сфері соціального забезпечення, які здатні креативно мислити та генерувати новаторські ідеї, реалізовуючи соціальні проєкти, втілюючи соціальні інновації, нестандартно діяти при розв’язанні складних соціальних завдань, використовуючи сучасні методи та технології менеджменту у сфері соціального забезпечення.

Навчальним планом передбачено переддипломну практику з використанням сучасних навчальних методик. Студенти спеціальності активно залучаються до відкритих лекцій провідних фахівців соціальної сфери, наукових та практичних заходів з розвитку професійних навичок, тренінгів, семінарів, круглих столів.

Фахові предмети за освітньою програмою «Управління у сфері соціального забезпечення»:

  • Філософія управління
  • Соціальна економіка
  • Соціальний менеджмент
  • Організація соціального забезпечення
  • Управління соціальним закладом
  • Національна безпека у сфері соціального захисту
  • Соціальні проєкти та програми
  • Модернізація суспільства та якість життя
  • Технології управління людськими ресурсами
  • Лідерство в управлінні соціальними процесами
  • Психологія професійної діяльності

Студенти мають змогу отримати додаткову поглиблену підготовку за спорідненими економічними, управлінськими та психологічними напрямами (відповідно до переліку дисциплін вільного вибору студента).

 

Навчальні аудиторії

Навчання майбутніх фахівців проводиться в аудиторіях, які обладнані сучасними технічними засобами: мультимедійними проекторами та дошками, спеціалізованими екранами для відображення інформації. Застосування цих засобів дає змогу максимально візуалізувати матеріал, який викладається на лекціях, та забезпечити його належний звуковий супровід.

Усі навчальні аудиторії під’єднані до загальноуніверситетської комп’ютерної мережі та мережі Інтернет. Навчальні матеріали з усіх дисциплін (курси лекцій, завдання для практичних робіт, завдання для самостійної роботи, засоби тестування тощо) розміщені на Освітньому порталі Державного університету «Житомирська політехніка», доступ до ресурсів якого можливий як із внутрішньої мережі університету, так і ззовні через мережу Інтернет. Це дає змогу посилити підготовку студентів спеціальності та є потужною платформою, що забезпечує ефективне спілкування студента з викладачем.

 

Практика та працевлаштування

З метою надання студентам необхідного рівня практичної підготовки навчальним планом передбачено переддипломну практику, що проходить в установах та закладах сфери соціального забезпечення, громадських та благодійних організаціях.

Під час навчального процесу студенти відвідують з екскурсіями організації соціальної сфери м. Житомира та Житомирської області.

 

Міжнародна мобільність
Відкрий для себе світ міжнародної мобільності

Триває реалізація міжнародних проектів за програмою Еразмус +/Мобільність, в межах яких студенти «Житомирської політехніки» проходять стажування на базі закордонних ЗВО:

  • Лундський університет (Лунд, Швеція);
  • Університет «Сапієнца» м. Рим (Італія);
  • Університет прикладних наук: технологій, економіки та дизайну м. Вісмар (Німеччина);
  • Вища Школа Економіки м. Прага (Чехія);
  • Університет Західної Македонії м. Козані (Греція).