Факультет національної безпеки, права та міжнародних відносин (ФНБПМВ)
Бакалаврська освітньо-професійна програма «Національна безпека» формує висококваліфікованих фахівців із комплексним розумінням безпекових викликів сучасності! Якщо ти мрієш працювати в сфері національної безпеки, аналізувати загрози та виклики національній безпеці в умовах трансформацій, розуміти геополітичні процеси та їх вплив на безпекове середовище України, протидіяти інформаційно-психологічним впливам та впроваджувати сучасні методи інформаційної безпеки та захисту інформації, сприяти захисту економічних інтересів держави шляхом реалізації політики детінізації та проведення фінансового моніторингу, ця програма – саме для тебе!
Ця програма надасть тобі унікальне поєднання теоретичних знань та практичних навичок у сфері національної безпеки, включаючи воєнну, економічну та інформаційну складові. Ти станеш експертом, здатним ефективно протидіяти сучасним гібридним загрозам та забезпечувати національні інтереси України.
РОЗВИВАЙСЯ У СФЕРІ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ТА СТАНЬ ЧАСТИНОЮ НОВОГО ПОКОЛІННЯ ЛІДЕРІВ ЗМІН!
Викладання професійних дисциплін з орієнтацією на практичні навички та відповідно до запитів роботодавців | Оволодіння студентами фаховою іноземною мовою (англійська) | Студентам створено сприятливі умови для дистанційного навчання, самостійної роботи та ефективного спілкування з викладачем через Електронний кабінет студента та Освітній портал. |
Участь у професійних тренінгах, стажуваннях, конференціях та форумах | Можливість навчання закордоном за міжнародними програмами мобільності (Erasmus+) | Доступ до Інноваційного хабу для розвитку сучасних бізнес-проєктів |
Набуття навичок вогневої, фізичної та домедичної підготовки | Можливість пройти військову підготовку та отримати військове звання «Офіцер запасу» | Допомога у працевлаштуванні та проходженні практик через Центр розвитку професійної кар’єри університету |
Мета освітньої програми: забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців, що володіють системою поглиблених теоретичних та практичних знань, умінь, навичок зі спеціальності «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)», належними компетентностями та інноваційним мисленням, достатніми для ефективного вирішення складних спеціалізованих задач і практичних проблем в сфері національної безпеки в умовах трансформацій та зростаючих безпекових викликів.
Гарант освітньої програми «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)» – доктор наук з державного управління, доцент СУПРУНОВА Ірина, доцент кафедри національної безпеки, публічного управління та адміністрування. Кафедра, яка відповідальна за реалізацію освітнього процесу – кафедри національної безпеки, публічного управління та адміністрування.
У реалізації даної освітньої програми задіяні доктори наук та доктори філософії (кандидати наук), які мають вчені звання професора та доцента. Кадрове забезпечення освітньої програми відповідає ліцензійним вимогам щодо надання освітніх послуг у сфері вищої світи і є достатнім для забезпечення якості освітнього процесу.
Характеристика освітньої програми
Основний фокус освітньої програми
Освітня програма спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців у сфері національної безпеки, здатних аналізувати, розробляти та впроваджувати ефективні стратегії забезпечення національної безпеки в умовах сучасних викликів. Вона охоплює широке коло питань підготовки фахівців в сферах забезпечення економічної безпеки через політику детінізації та захисту національних інтересів через правові, політичні та управлінські інструменти. |
Унікальність освітньої програми
Освітня програма охоплює всі сфери національної безпеки, забезпечуючи комплексну підготовку майбутніх фахівців, здатних ефективно реагувати на сучасні безпекові виклики та загрози. Водночас, ключовий акцент зроблено на формуванні компетентностей у сфері забезпечення економічної стабільності і фінансової прозорості держави через розробку та реалізацію політики детінізації, проведення фінансового моніторингу та оцінку ризиків економічній безпеці. Крім того, окремі складові ОПП націлені на вивчення питань національної ідентичності та управління процесами політичного врегулювання міжнародних конфліктів. |
Формування у здобувачів вищої освіти hardskills та softskills на базі:
- Науковий гурток «International relation and diplomatic lab»
- Науково-навчальна лабораторія криміналістики та первинної домедичної допомоги
- Науковий гурток «Club of Criminal Law»
- Стрілецький інтерактивний тир
- Центр гендерної освіти
- Юридична клініка
- Центр суспільних досліджень
- Дебатний клуб
Викладання та навчання здійснюється на основі професійноорієнтованого та студентоцентрованого підходу у формі лекцій, практичних занять, самостійної роботи, консультацій з викладачами. Прооблемноорієнтоване навчання з набуттям загальних та фахових компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем в сфері національної безпеки.
Навчальні матеріали з усіх навчальних дисциплін (курси лекцій, завдання для практичних і лабораторних робіт, завдання для самостійної роботи) розміщені на Освітньому порталі Державного університету «Житомирська політехніка».
Фахові предмети, що вивчаються за освітньою програмою «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)»:
Цикл загальної підготовки
- Іноземна мова
- Історія та теорія держави і права
- Українська мова та академічне письмо
- Конституційне право
- Основи політології
- Антикорупція та доброчесність
- Історія України та українська культура
Цикл фахової підготовки
- Аналіз даних в системі національної безпеки України
- Військово-політичні інститути у глобальній безпеці
- Вогнева підготовка
- Воєнно-політичні конфлікти та національна безпека
- Геополітика
- Домедична підготовка
- Економічна безпека держави
- Європейський та євроатлантичний вектор розвитку України
- Інформаційна політика та фактчекінг
- Інформаційні технології та безпека в кіберпросторі
- Міжнародне право в системі національної безпеки
- Національна безпека України
- Національна ідентичність та національна безпека
- Основи економіки
- Основи захисту інформації
- Основи підготовки держави до оборони
- Основи терорології та протидія тероризму
- Основи управління та стратегічного планування у безпековій сфері
- Основи фінансового моніторингу
- Основи функціонування сектору безпеки та оборони України
- Політика детінізації в системі забезпечення національної безпеки
- Політичні режими
- Пропаганда і контрпропаганда
- Психологія безпеки
- Спеціальна фізична підготовка
Важливою частиною підготовки є побудова індивідуального підходу до навчання.
Здобувачі освіти самостійно з навчальних дисциплін освітньої програми обирають не менше 25 % дисциплін, реалізуючи власні професійні інтереси та будуючи індивідуальну освітню траєкторію. Професійні дисциплін, що пропонуються студентам для вибору відповідно до їх інтересів та професійних уподобань: Каталог вибіркових навчальних дисциплін
Ми не обмежуємося рамками традиційних методів навчання, роблячи акцент на практичних та неформальних освітніх заходах, де студенти формують нові навички, стають більш комунікабельними, самостійними та активними, розвивають критичне мислення та soft skills. В освітній процес активно впроваджено кейсові методи навчання, вирішення практичних ситуацій тощо.
Студентство активно залучається до відкритих лекцій провідних спеціалістів-практиків у сфері національної безпеки, наукових та практичних заходів з розвитку практичних навиків студентів.
Для набуття навичок вогневої, фізичної та домедичної підготовки використовуються стрілецький тир, спортивний комплекс (до складу якого входять спортивний зал для спеціальної підготовки, два спортивних зали, тренажерний зал, відкритий спортивний майданчик та футбольне поле), науково-навчальна лабораторія криміналістики та первинної домедичної допомоги.
На зразок кращих європейських освітніх практик, матеріали з усіх навчальних курсів розміщені на Освітньому порталі Житомирської політехніки для полегшення доступу до них студентів освітньої програми «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)».
Запрошуємо на діджитал-екскурсію Університетом: https://tour.ztu.edu.ua/
Інформація про можливості працевлаштування та проходження практики
Практика здобувачів освіти є невід’ємною складовою частиною процесу підготовки бакалаврів у закладах вищої освіти. Практична складова дозволяє закріпити теоретичні знання, отримані в процесі навчання. Освітньою програмою передбачені наступні види практик: практика «Спортивний вишкіл «Поліський гарт», навчальна практика, виробнича практика та виробнича практика (економічний ухил).
Для здобувачів освіти як у межах вивчення конкретних дисциплін, так і поза аудиторний час систематично організовуються:
– відкриті лекції від провідних спеціалістів, фахівців та експертів в сфері національної безпеки;
– екскурсії в установи та організації, тренінги в сфері національної безпеки;
– залучають здобувачів освіти до науково-практичних конференцій, інших наукових заходів і конкурсів.
Випускники спеціальності «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)» можуть працевлаштуватися в:
Силових структурах та спеціальних органах |
|||
Органах державної влади, що формують та реалізують державну політику в сфері національної безпеки |
Антикорупційних агентствах та інституціях, які реалізують політику детінізації економіки |
||
Громадських об’єднаннях, неурядові та міжнародних організаціях, діяльність яких пов’язана із забезпеченням національної безпеки |
Охоронних підприємствах, в підрозділах безпеки, комплаєнсу та фінансового моніторингу підприємств та установ |
Науково-дослідних установах, що досліджують проблеми національної безпеки, аналітичних центрах (Think Thanks) |
Бакалавр з національної безпеки може займати первинні посади: фахівця з питань національної безпеки, спеціаліста державної служби, молодшого радника, консультанта, адміністратора, помічника керівника установи, організацій, зокрема міжнародних, з питань економічної та інформаційної безпеки; фахівцями захисних та охоронних служб, воєнізованої охорони, фінансово-економічної безпеки.
Здобувачі освіти беруть участь в міжнародних проєктах, програмах, літніх школах, освітньо-культурних поїздках.
Житомирська політехніка входить до ТОП-25 університетів в Україні серед ЗВО за кількістю проєктів Erasmus+ KA1/ICM. Університет співпрацює з 89 закордонними університетами-партнерами та має 33 діючих проєкти академічної мобільності Erasmus+.
Усі бажаючі здобувачі освіти мають можливість пройти навчання на військовій кафедрі за програмою офіцерів запасу на базі Житомирського військового інституту радіоелектроніки ім. С.П. Корольова. Освітній процес проходить у формі лекцій, лабораторних, тактичних, практичних та семінарських занять, групових вправ, тактичних навчань тощо.
За результатами пройденого матеріалу проводяться військові збори на полігоні, що дозволяють на практиці закріпити отримані теоретичні знання. За результатами навчання усі курсанти отримують звання офіцера запасу Збройних Сил України.
Студентське життя залишається у спогадах кожного яскравими та незабутніми моментами студентського дозвілля. Щорічно на факультеті відбувається святкування Дня народження факультету, студенти беруть участь в танцювальному марафоні серед факультетів університету DANCE BATTLE, а також долучають до різноманітних заходів та свят.
Ступені освіти | Форма навчання | Термін навчання |
---|---|---|
Бакалавр | Денна | 3 роки 10 місяців |
Магістр | Денна та заочна | 1 рік 10 місяців |
Ступені освіти | Термін навчання | Ліцензовані обсяги прийому | Обсяг державного замовлення | Вартість навчання за місяць |
---|---|---|---|---|
Бакалавр | 3 роки 10
місяців |
85 | 3000 грн. | |
Магістр | 1 рік 10 місяців | 70 | 3400 грн. |
Ступені освіти | Термін навчання | Ліцензовані обсяги прийому | Обсяг державного замовлення | Вартість навчання за місяць |
---|---|---|---|---|
Бакалавр | 3 роки 10
місяців |
15 | 2440 грн. | |
Магістр | 1 рік 10 місяців | 30 | 3100 грн. |
10005, м. Житомир, вул. Чуднівська, 103
2 поверх, кабінет: 242
3 поверх, кабінети: 303
(063) 367-13-78