076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

Факультет економіки та менеджменту (ФЕМ)

Спеціальність: 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

 

Інформація про спеціальність

 

Шановний абітурієнт!

Напевно, тебе цікавить, що означає бути підприємцем. Підприємець – людина, що здійснює підприємницьку діяльність. Особа, яка має власну справу з метою отримання прибутку або іншої вигоди. Завдання підприємця – забезпечити прибуток в різних сферах людської діяльності шляхом зосередження на розв’язанні актуальних задач. Отже, оволодіння підприємницькими якостями стане в нагоді в будь-якій професії. Ти переконаєшся у цьому самостійно, коли станеш нашим випускником. Навчаючись у нас, ти відкриєш для себе безліч можливостей для роботи та самореалізації. Адже ми навчаємо не лише певного фаху, ми вчимо бути успішними в тому, чим ти хочеш займатися.

Підприємництво можна називати професією, адже професію визначають вид трудової діяльності людини, предмет його постійних занять та наявність знань, умінь, досвіду, що дозволяють кваліфіковано виконувати певний вид робіт. Підприємництво та молодість – дуже близькі та невід’ємні поняття. Бути молодим і бути підприємцем – практично одне й те саме. Останніми роками молодіжне підприємництво в Україні стало окремим пріоритетним сегментом державної політики та цілою програмою різноманітних регуляторних та організаційних заходів. Плюси професії: свобода, перспектива, зростання, реалізація мрій, побудова власного колективу і росту.

Ми хочемо, аби ти навчився бути відкритим. Ми допоможемо розкрити свої таланти та реалізувати свою креативність. Ми вчимо бути гнучкими, швидко адаптуватися до середовища, в якому ти хочеш працювати. Чому? Тому що саме такими якостями має володіти економіст та підприємець.

Коли ми говоримо про спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», то маємо на увазі, в першу чергу, широкі можливості, які відкриваються перед тобою. Ця спеціальність дозволяє стати універсальним фахівцем, який зможе знайти достойну роботу з високою заробітною платою в більшості сфер, які сьогодні існують і розвиваються.

Профіль діяльності фахівця: У сфері підприємництва – це організація комерційної та зовнішньоекономічної діяльності, керівництво підприємствами оптової та роздрібної торгівлі. У сфері торгівлі – діяльність, спрямована на вивчення ринку, прогнозування його кон’юнктури, розробку стратегії і тактики маркетингу, формування і контроль асортименту товарів, управління якістю товарів, оптимізацію товаропросування, переробку та зберігання товарів і сировини. У сфері державного, регіонального контролю – забезпечення реалізації державної політики щодо захисту інтересів споживачів.

 

 

Навчальний процес
Інформація про те, що вивчається і хто навчає

 

Спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» – підготовка фахівців у сфері розроблення бізнес-проектів і бізнес-планів, генерування стартапів, провадження підприємницької діяльності з використанням як традиційних, так і новітніх методів торгівлі (зокрема, інтернет-трейдинг, електронна комерція, онлайн та офлайн рітейл) та набуттям практичних навичок роботи на платформах фондових, валютних і товарних бірж. Студенти вивчають комплекс дисциплін з питань організації та управління бізнесом, торговельної та комерційної діяльності. Випускники отримують теоретичні знання та практичні навички для організації та ефективного провадження власної справи і бізнес-проектів. Отже, спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на сьогодні не тільки затребувана, але і дуже цікава.

Секрет нашого успіху криється в реалізації стратегії «3 П».

Плани. Практика. Працевлаштування.

До того ж ми постійно змінюємося і вдосконалюємося.

Плани. Наші навчальні плани базуються на досвіді провідних університетів світу. Ми вивчаємо те, що сьогодні пропонують у ВНЗ інших країн і намагаємося адаптувати це до наших реалій. В цьому нам допомагають наші друзі. Це підприємства та установи, з якими ми співпрацюємо. Разом ми адаптували дисципліни, які вивчають наші студенти до вимог і запитів роботодавців.

Особливий акцент у процесі вивчення дисциплін поставлено на формування знань у сфері організації підприємницької діяльності та керівництва підприємствами з питань:

 • аналізу товарних ринків і конкурентоспроможності продукції різних виробників
 • роботи з постачальниками
 • формування товарного асортименту
 • здійснення логістичних операцій та організації товаропросування
 • управління товарними запасами
 • інформаційного та рекламного забезпечення підприємницької діяльності.

Навчальний процес проводиться в аудиторіях з сучасним обладнанням за унікальними програмами, які відповідають світовим стандартам; новітніми методиками, з застосуванням активних методів навчання.

Ми пишаємося нашими переможцями, яких лише в цьому році вже 10 осіб. Це Марія Волосатова, Віктор Бужимський, Віра Вітюк, Оксана Гончарук, Мар’яна Качор, Надія Максимчук, Іван Новосьолов, Роман Оверчук, Катерина Сингаївська та Олександр Турський.

Для нас це дуже важливо, адже, це перші перемоги, які ти зможеш записати до свого резюме. Так! Ми хочемо аби ти за час навчання почав працювати над своїм резюме. Тому ми готуємо для кожного студента рекомендаційний лист, до якого включаємо результати не лише вашого навчання, але й вашої участі у подібних заходах. Твої конкурси, семінари, зустрічі…вони разом створюють твій перший досвід професійної реалізації. Ми певні, що він буде успішним і приємним для тебе!!!

P3250277

Ми впевнені, що на вершині слави знайдеться місце і для тебе. Приходь, разом ми зможемо більше!

Кафедра економіки та підприємництва

На кафедрі економіки та підприємництва на даний час працює 21 викладач, з них: 2 доктори економічних наук, 15 кандидатів наук, 4 старших викладачі. Водночас, на кафедрі працюють молоді, енергійні, комунікабельні викладачі. Середній вік кафедри – 42 роки.

 

 

Фахові предмети

 

 • Основи підприємництва
 • Економіка підприємства
 • Стратегія підприємства
 • Товарознавство
 • Управління бізнесом
 • Економічна діагностика
 • Тренінг-курс “Start-up: Створення та функціонування”
 • Інформаційні системи за фаховим спрямуванням
 • Бізнес-аналітика
 • Економіка і організація інноваційної діяльності
 • Статистико-економічний аналіз
 • Оцінка вартості підприємства
 • Антикризове управління підприємством
 • Інфраструктура підприємницької діяльності
 • Комерційна діяльність
 • Конкуренція та конкурентоспроможність виробника

На вибір студентів пропонуються дисципліни за переліком з навчального плану (25% годин). Студенти можуть додатково отримати поглиблену підготовку за іншими економічними або технічними напрямами.

 

 

Навчальні аудиторії
Інформація про наші аудиторії

 

Для тебе сьогодні оновили аудиторії, комп’ютерні класи, зробили безкоштовний Wi-Fi. Університет сьогодні закінчує будівництво ще одного корпусу, де будуть розміщені нові сучасні лабораторії та навчальні аудиторії. Навіть актова зала і та повністю модернізована.

В університеті є автономне опалення, що зробить твоє навчання комфортним і приємним. Також в університеті наявна їдальня, з широким вибором свіжих та смачних страв, які доступні за своєю ціною. На території ЖДТУ є лаунж-зона і маленька кав’ярня.

Крім того, в університеті є великий вибір спортивних секцій та можливість участі в змаганнях та чемпіонатах різного рівня від обласного до міжнародного. Це баскетбол, волейбол, футбол, настільний теніс, бадмінтон, великий теніс, більярд, бойові мистецтва, важка атлетика. Список можна продовжувати.

Також існує багато інших гуртків, де кожен зможе знайти себе. Ви можете продовжити займатися танцями, співом, навіть, писати вірші.

Отже, запрошуємо тебе до нас навчатися за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

 

 

Практика та працевлаштування
Інформація про можливості працевлаштування та проходження практики

 

Співпраця із роботодавцями дозволяє відправляти наших студентів на практику на реально діючі підприємства, фірми, державні установи. Це реальна практика, яку проходять студенти спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Тому, навчаючись у нас, ти отримуєш ще одну ключову перевагу, яка зробить тебе успішним.

Наступною перевагою навчання у нас за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» є працевлаштування, з яким не мають проблем наші випускники.

Наші партнери:

ПАТ «Житомирський маслозавод»

ПАТ «Житомирський маслозавод»

ПАТ «Бердичівська фабрика одежі»

ПАТ «Бердичівська фабрика одежі»

ТОВ «Бердичівський пивоварний завод», м. Бердичів

ТОВ «Бердичівський пивоварний завод»

ПАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів»

ПАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів»

ПАТ «Житомирський м’ясокомбінат»

ПАТ «Житомирський м'ясокомбінат»

ТОВ «Андрушівський маслосирзавод»

ТДВ «ЖЛ», м. Житомир

ТДВ «ЖЛ»

ТОВ «Органік мілк», смт. Баранівка

ТОВ «Органік мілк»

Головне управління статистики в Житомирській області

Головне управління статистики в Житомирській області

Інститут сільського господарства Полісся НААН

Інститут сільського господарства Полісся НААН

ТОВ «ФЕРПЛАСТ-УКРАЇНА»

ТОВ «ФЕРПЛАСТ-УКРАЇНА»

Навчатися у нас – це не лише вчитися розраховувати собівартість продукції, складати кошторис витрат, здійснювати бюджетне планування на підприємстві, прогнозувати стан економічної та фінансової діяльності підприємств і організацій, визначати шляхи підвищення ефективності діяльності. Ти можеш спробувати себе у різних конкурсах та олімпіадах і стати кращим з кращих.

 

 

Міжнародна мобільність
Відкрий для себе світ міжнародної мобільності

 

Вже кілька років поспіль за сприяння Чеського центру освіти і культури ім. Вацлава Длоугі Житомирського державного технологічного університету студенти економіки та підприємництва беруть участь у програмі академічної мобільності «Freemover», навчаючись у Південночеському університеті міста Чеське Будейовіце.

Ще однією чудовою можливістю на шляху до твого успіху стане участь у міжнародному проекті «Туреччина для Вас!» – «Відпочивай, працюй та навчайся в Туреччині!». Тобі залишилося лише обрати спеціальність «Економіка», про інше подбаємо ми!!!

 

 

Військова кафедра
Можливість проходження військової кафедри

 

Навчаючись за спеціальностями «Економіка», ти зможеш пройти військову підготовку на факультеті військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова.

Військова підготовка проводиться один навчальний день на тиждень або у строк від двох тижнів поточного семестру протягом двох років навчання.

При вступі громадяни проходять професійний психологічний відбір, тестування з допризовної підготовки та перевірку рівня фізичної підготовленості.

 

 

Наші випускники
Відгуки наших випускників

 

Актуальність і важливість спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» підтверджується позитивними відгуками випускників ЖДТУ.

Новіков Віктор
Засновик та директор бізнес-центру «ZSG», мажоритарний акціонер ПАТ «Баранівська райагропромтехніка»
Отримати економічну освіту змусила криза 2008 року. Бізнес був на межі. Сьогодні, коли цей період вже позаду, я можу дійсно сказати, що знання, які отримав на кафедрі економіки підприємства за спеціальністю «Економіка підприємства», то була справді сила. Системний підхід в розрахунках і аналіз економічних показників моїх підприємств, визначення основних напрямків вдосконалення техніко-економічної системи, визначення економічної ефективності нових ідей та організаційна підготовка дозволили адаптувати підприємства до нових умов та успішно конкурувати на ринку Європейського союзу й України. Результатом я завдячую викладачам кафедри за передані знання та досвід, за цікаві програми та методики викладання. Ви створили справжню економічну школу.Новіков Віктор

 

Рахматова Наталія
Співзасновник, директор ТОВ “Житомирський обласний центр нерухомості”
Працюючи підприємцем у сфері нерухомості тривалий час, зрозуміла, що у цій сфері більш ефективніше працюють агентства нерухомості. Але створення і керівництво бізнесом потребує багато знань, які можна отримати у ЖДТУ.Для себе я виділила основні позитивні ознаки навчання за спеціальністю «Економіка підприємства»: можливість заробляти більше, отримання вищого статусу в суспільстві, розширений кругозір мислення, можливість зайняти керівну посаду, почати свій бізнес.Тому я прийняла рішення вступити до ЖДТУ на спеціальність «Економіка підприємства» і дуже вдячна викладачам, що за час навчання отримала від них багато важливих для мене знань. Це дало мені можливість створити свій бізнес, а отримання диплома магістра додатково ще й працювати оцінювачем.Університет навчив мене бути мудрою, спритною, виплутуватися з екстремальних ситуацій в найкоротші терміни, бути фахівцем з економіки, а також виконувати величезний обсяг розумової роботи у стислі терміни.Дякую, рідна кафедра!Рахматова Наталія

 

Антонович Михайло
ФОП Антонович Михайло Антонович (розробка програмного забезпечення)
Коли я вступав до ЖДТУ – головною ідеєю в моїй голові була перспектива відкрити свій власний бізнес, саме тому я обрав спеціальність «Економіка підприємства». Адже для того, щоб успішно займатися своєю власною справою, потрібно вміти планувати, мотивувати, організовувати і контролювати. Гарні фахівці своєї справи – викладачі намагалися вкласти в нашу голову найнеобхідніші знання, хоча інколи нам здавалося, що та чи інша дисципліна нам в житті ніколи не знадобиться. Пройшло декілька років після закінчення і я зрозумів, як ми тоді помилялися.Я вдячний своїм викладачам за науку!Антонович Михайло

 

 

Ступені та рівні підготовки, терміни навчання

 

Ступені освіти Форма навчання Термін навчання
Бакалавр Денна та заочна 4 роки
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» Денна та заочна 2 роки
Магістр Денна та заочна 1 рік та 4 місяці

 

 

Предмети ЗНО

 

Перелік конкурсних предметів Вагові коефіцієнти
Обов’язкові предмети
Українська мова та література 0,2
Математика 0,3
Предмети на вибір (вибирається один)
Іноземна мова (англійська мова, французька мова, німецька мова, іспанська мова) 0,4
Географія
Атестат, олімпіади
Атестат про повну загальну освіту 0,1

 

 

Вартість навчання
Інформація про контрактну форму та державне замовлення

 

Денна форма навчанняЗаочна форма навчання
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 50 15 1490 грн.
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» 2 роки 50 1380 грн.
Магістр 1 рік та 4 місяці 50 1690 грн.
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 20 4 950 грн.
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» 2 роки 30 890 грн.
Магістр 1 рік та 4 місяці 50 1200 грн.

 

 

Контакти
Контактна інформація

 

10005, м. Житомир, вул. Чуднівська, 103

3 поверх, кабінети: 325-а, 330, 330-а

(0412) 24-09-93, (067) 411-07-08, (093) 315-79-18

ke_zstu@ukr.net
zdtu_fem@ukr.net

fem-news.ztu.edu.ua
ztu.edu.ua