076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

Факультет бізнесу та сфери обслуговування (ФБСО)

Спеціальність: 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

 

Інформація про спеціальність

 

Шановний абітурієнт!

Напевно, тебе цікавить, що означає бути підприємцем. Це слово визначає людину, яка бере на себе ризик, пов’язаний з організацією нового підприємства або з розробкою нової ідеї, нової продукції або нового виду послуг, які пропонуються суспільству. Це людина, яка витрачає на це весь необхідний час та сили, бере на себе весь фінансовий, психологічний та соціальний ризик, отримуючи у нагороду прибуток та задоволення досягнутим.

Сутність підприємництва розкривається через основні функції підприємця:

 1. Підприємець бере на себе ініціативу поєднання ресурсів землі, капіталу і праці в єдиний процес виробництва товару або послуги.
 2. Підприємець бере на себе складне завдання прийняття основних рішень в процесі ведення бізнесу.
 3. Підприємець – це новатор, особа, яка намагається вводити в оборот на комерційній основі нові продукти, нові виробничі технології або навіть нові форми організації бізнесу.

Таким чином, підприємництво – це організаційно-господарська творчість, яка докорінним чином відрізняється від звичайної ділової активності, що ґрунтується на використанні готових перевірених схем господарювання.

Навчаючись у нас, ти відкриєш для себе безліч можливостей для роботи та самореалізації. Адже ми навчаємо не лише певного фаху, ми вчимо бути успішними в тому, чим ти хочеш займатися.

Підприємництво та молодість – дуже близькі та невід’ємні поняття. Бути молодим і бути підприємливим – практично одне й те саме, адже підприємлива (заповзятлива, заповзята) людина – це людина, яка має практичну кмітливість, здатність активно діяти; ініціативна, дуже діяльна, енергійна, яка наполегливо переборює труднощі, невідступно домагається здійснення поставленої мети. Останніми роками молодіжне підприємництво в Україні стало окремим пріоритетним сегментом державної політики та цілою програмою різноманітних регуляторних та організаційних заходів. Плюси професії: свобода, перспектива, особистий розвиток , самореалізація, створення власної команди для досягнення встановлених цілей.

Ми хочемо, аби ти навчився бути відкритим. Ми допоможемо розкрити свої таланти та реалізувати свою креативність. Ми вчимо бути гнучкими, швидко адаптуватися до середовища, в якому ти хочеш працювати. Чому? Тому що саме такими якостями має володіти підприємець.

Коли ми говоримо про спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», то маємо на увазі, в першу чергу, широкі можливості, які відкриваються перед тобою. Ця спеціальність дозволяє стати універсальним фахівцем, який зможе знайти достойну роботу з високою заробітною платою в більшості сфер, які сьогодні існують і розвиваються.

Профіль діяльності фахівця: Підприємці-засновники власної справи за будь-яким видом економічної діяльності. Крім того, бакалаври зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» можуть займати наступні посади: керуючий агентством (страховим, торговельним, нерухомості, рекламним і т. ін.); керуючий готелем (пансіонатом, кемпінгом і т. ін.); керуючий магазином; керуючий перукарнею (фотоательє, фірмою прокату і т.ін.); дилери (біржові торговці за свій рахунок) та брокери (посередники) із заставних та фінансових операцій; оцінювачі та аукціоністи; брокери (посередники) з купівлі-продажу товарів та ін.

 

 

Освітній процес
Інформація про те, що вивчається і хто навчає

 

Спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» – підготовка фахівців у сфері розроблення бізнес-проектів і бізнес-планів, генерування стартапів, провадження підприємницької діяльності з використанням як традиційних, так і новітніх методів торгівлі (зокрема, інтернет-трейдинг, електронна комерція, онлайн та офлайн рітейл) та набуттям практичних навичок роботи на платформах фондових, валютних і товарних бірж. Студенти вивчають комплекс дисциплін з питань організації та управління бізнесом, торговельної та біржової діяльності. Випускники отримують теоретичні знання та практичні навички для організації та ефективного провадження власної справи і бізнес-проектів. Отже, спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на сьогодні не тільки затребувана, але й дуже цікава.

Секрет нашого успіху криється в реалізації стратегії «3 П».

Плани. Практика. Працевлаштування.

До того ж ми постійно змінюємося і вдосконалюємося.

Плани. Наші навчальні плани базуються на досвіді провідних університетів світу. Ми вивчаємо те, що сьогодні пропонують у ЗВО інших країн і намагаємося адаптувати це до наших реалій. В цьому нам допомагають наші друзі. Це підприємства та установи, з якими ми співпрацюємо. Разом ми адаптували дисципліни, які вивчають наші студенти до вимог і запитів роботодавців.

Особливий акцент у процесі вивчення дисциплін поставлено на формування знань у сфері організації підприємницької діяльності та керівництва підприємствами з питань:

 • розробки та обґрунтування бізнес-ідей;
 • юридичного забезпечення створення власного бізнесу;
 • розроблення та використання нових підходів до управління розвитком власного бізнесу;
 • забезпечення ефективності бізнесу на основі використання інновацій;
 • аналізу товарних ринків і конкурентоспроможності продукції різних виробників;
 • роботи з постачальниками;
 • формування товарного асортименту;
 • здійснення логістичних операцій та організації товаропросування;
 • управління товарними запасами;
 • інформаційного та рекламного забезпечення підприємницької діяльності.

Ми пишаємося нашими переможцями Всеукраїнських конкурсів наукових робіт, яких лише в цьому році вже 14 осіб. Це Марія Волосатова, Анна Добжанська, Тетяна Дубченко, Анжеліка Боровська, Дарія Старцева, Марія Гойхман, Надія Власенко, Вікторія Волковська, Вероніка Літвінець, Богдан Горбунов, Олена Власюк, Надія Василенко, Ольга Іллінська та Ольга Закапко.

Для нас це дуже важливо, адже, це перші перемоги, які ти зможеш записати до свого резюме. Так! Ми хочемо аби ти за час навчання почав працювати над своїм резюме. Тому ми готуємо для кожного студента рекомендаційний лист, до якого включаємо результати не лише Вашого навчання, але й Вашої участі у подібних заходах. Твої конкурси, семінари, зустрічі…вони разом створюють твій перший досвід професійної реалізації. Ми певні, що він буде успішним і приємним для тебе!!!

P3250277

Ми впевнені, що на вершині слави знайдеться місце і для тебе. Приходь, разом ми зможемо більше!

 

 

Фахові предмети

 

 • Основи підприємництва
 • Економіка підприємства
 • Менеджмент
 • Товарознавство
 • Управління бізнесом
 • Маркетинг
 • Економіка та управління в сфері торгівлі
 • Організація виробництва
 • Інноваційно-інвестиційна політика підприємства
 • Контролінг в підприємництві
 • Статистико-економічний аналіз
 • Оцінка вартості підприємства
 • Антикризове управління підприємством
 • Стратегія розвитку підприємства
 • Обґрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків
 • Адаптивна економіка
 • Біржова діяльність
 • Планування і контроль на підприємстві
 • Формування бізнес-моделі підприємства
 • Підприємнцтво в сфері послуг

На вибір студентів пропонуються дисципліни за переліком з навчального плану (25% годин). Студенти можуть додатково отримати поглиблену підготовку за іншими економічними або технічними напрямами.

 

 

Навчальні аудиторії
Інформація про наші аудиторії

 

Навчальний процес проводиться в аудиторіях з сучасним обладнанням за унікальними програмами, які відповідають світовим стандартам; новітніми методиками, з застосуванням активних методів навчання.

Для тебе сьогодні оновили аудиторії, комп’ютерні класи, зробили безкоштовний Wi-Fi. Університет сьогодні закінчує будівництво ще одного корпусу, де будуть розміщені нові сучасні лабораторії та навчальні аудиторії. Навіть актова зала і та повністю модернізована.

В університеті є автономне опалення, що зробить твоє навчання комфортним і приємним. Також в університеті наявна їдальня, з широким вибором свіжих та смачних страв, які доступні за своєю ціною. На території Державного університету «Житомирська політехніка» є лаунж-зона і маленька кав’ярня.

Крім того, в університеті є великий вибір спортивних секцій та можливість участі в змаганнях та чемпіонатах різного рівня від обласного до міжнародного. Це баскетбол, волейбол, футбол, настільний теніс, бадмінтон, великий теніс, більярд, бойові мистецтва, важка атлетика. Список можна продовжувати.

Також існує багато інших гуртків, де кожен зможе знайти себе. Ви можете продовжити займатися танцями, співом, навіть, писати вірші.

Отже, запрошуємо тебе до нас навчатися за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

 

 

Практика та працевлаштування
Інформація про можливості працевлаштування та проходження практики

 

Співпраця із роботодавцями дозволяє відправляти наших студентів на практику на реально діючі підприємства, фірми, державні установи. Це реальна практика, яку проходять студенти спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Тому, навчаючись у нас, ти отримуєш ще одну ключову перевагу, яка зробить тебе успішним.

Наступною перевагою навчання у нас за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» є працевлаштування, з яким не мають проблем наші випускники.

 

Під час навчального процесу студенти відвідують з екскурсіями провідні підприємства м. Житомира та Житомирської області.

Наші партнери:

АТ «Житомирський маслозавод»

ПАТ «Житомирський маслозавод»

ПАТ «Бердичівська фабрика одежі»

ПАТ «Бердичівська фабрика одежі»

ТОВ «Бердичівський пивоварний завод», м. Бердичів

ТОВ «Бердичівський пивоварний завод»

ПАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів»

ПАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів»

ПАТ «Житомирський м’ясокомбінат»

ПАТ «Житомирський м'ясокомбінат»

ТДВ «ЖЛ», м. Житомир

ТДВ «ЖЛ»

ТОВ «Органік мілк», смт. Баранівка

ТОВ «Органік мілк»

ТОВ «ФЕРПЛАСТ-УКРАЇНА»

ТОВ «ФЕРПЛАСТ-УКРАЇНА»

Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради

Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради

Навчатися у нас – це не лише вчитися розраховувати собівартість продукції, складати кошторис витрат, здійснювати бюджетне планування на підприємстві, прогнозувати стан економічної та фінансової діяльності підприємств і організацій, визначати шляхи підвищення ефективності діяльності. Ти можеш спробувати себе у різних конкурсах та олімпіадах і стати кращим з кращих.

 

 

Міжнародна мобільність
Відкрий для себе світ міжнародної мобільності

 

Вже кілька років поспіль за сприяння Чеського центру освіти і культури ім. Вацлава Длоугі Державного університету «Житомирська політехніка» студенти економіки та підприємництва беруть участь у програмі академічної мобільності «Freemover», навчаючись у Південночеському університеті міста Чеське Будейовіце.

Ще однією чудовою можливістю на шляху до твого успіху стане участь у міжнародному проекті «Туреччина для Вас!» – «Відпочивай, працюй та навчайся в Туреччині!». Тобі залишилося лише обрати спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», про інше подбаємо ми!!!

 

 

Військова кафедра
Можливість проходження військової кафедри

 

Навчаючись за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», ти зможеш пройти військову підготовку на факультеті військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова.

Військова підготовка проводиться один навчальний день на тиждень або у строк від двох тижнів поточного семестру протягом двох років навчання.

При вступі громадяни проходять професійний психологічний відбір, тестування з допризовної підготовки та перевірку рівня фізичної підготовленості.

 

 

Наші випускники
Відгуки наших випускників

 

Актуальність і важливість спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» підтверджується позитивними відгуками випускників Державного університету «Житомирська політехніка».

Новіков Віктор
Засновик та директор бізнес-центру «ZSG», мажоритарний акціонер ПАТ «Баранівська райагропромтехніка»
Отримати економічну освіту змусила криза 2008 року. Бізнес був на межі. Сьогодні, коли цей період вже позаду, я можу дійсно сказати, що знання, які отримав на кафедрі ,то була справді сила. Системний підхід в розрахунках і аналіз економічних показників моїх підприємств, визначення основних напрямків вдосконалення техніко-економічної системи, визначення економічної ефективності нових ідей та організаційна підготовка дозволили адаптувати підприємства до нових умов та успішно конкурувати на ринку Європейського союзу й України. Результатом я завдячую викладачам кафедри за передані знання та досвід, за цікаві програми та методики викладання. Ви створили справжню економічну школу.Новіков Віктор

 

Рахматова Наталія
Співзасновник, директор ТОВ “Житомирський обласний центр нерухомості”
Працюючи підприємцем у сфері нерухомості тривалий час, зрозуміла, що у цій сфері більш ефективніше працюють агентства нерухомості. Але створення і керівництво бізнесом потребує багато знань, які можна отримати у Державному університеті «Житомирська політехніка». Для себе я виділила основні позитивні ознаки навчання за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»: можливість заробляти більше, отримання вищого статусу в суспільстві, розширений кругозір мислення, можливість зайняти керівну посаду, почати свій бізнес.Тому я прийняла рішення вступити до Державного університету «Житомирська політехніка» на спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» і дуже вдячна викладачам, що за час навчання отримала від них багато важливих для мене знань. Це дало мені можливість створити свій бізнес, а отримання диплома магістра додатково ще й працювати оцінювачем. Університет навчив мене бути мудрою, спритною, виплутуватися з екстремальних ситуацій в найкоротші терміни, бути фахівцем з економіки, а також виконувати.Рахматова Наталія

 

Антонович Михайло
ФОП Антонович Михайло Антонович (розробка програмного забезпечення)
Коли я вступав до Державного університету «Житомирська політехніка» – головною ідеєю в моїй голові була перспектива відкрити свій власний бізнес, саме тому я обрав спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Адже для того, щоб успішно займатися своєю власною справою, потрібно вміти планувати, мотивувати, організовувати і контролювати. Гарні фахівці своєї справи – викладачі намагалися вкласти в нашу голову найнеобхідніші знання, хоча інколи нам здавалося, що та чи інша дисципліна нам в житті ніколи не знадобиться. Пройшло декілька років після закінчення і я зрозумів, як ми тоді помилялися.Я вдячний своїм викладачам за науку!Антонович Михайло

 

 

Ступені та рівні підготовки, терміни навчання

 

Ступені освіти Форма навчання Термін навчання
Бакалавр Денна та заочна 4 роки
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» Денна та заочна 2 роки
Магістр Денна та заочна 1 рік 4 місяці

 

 

Предмети ЗНО

 

Бакалавр на основі повної загальної середньої освіти
Бюджет (Контракт)
Перелік конкурсних предметів Вагові коефіцієнти
Обов’язкові предмети
Українська мова та література 0,3
Математика 0,3
Предмети на вибір (вибирається один)
Історія України 0,3
Іноземна мова (англійська мова, французька мова, німецька мова, іспанська мова)
Біологія
Географія
Фізика
Хімія
Атестат, олімпіади, підготовчі курси
Атестат про повну загальну освіту 0,1
Бакалавр на основі ОКР «молодший спеціаліст» (ОС «молодший бакалавр»)
БюджетКонтракт
Перелік предметів
Українська мова та література
Історія
Фаховий вступний іспит
Перелік предметів
Українська мова та література
Математика, або історія України, або географія, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія
Фаховий вступний іспит
Магістр на основі базової вищої освіти (бакалавр)
Бюджет (Контракт)
Перелік предметів
ЄВІ (єдиний вступний іспит з іноземної мови)
Фаховий вступний іспит
Магістр на основі повної вищої освіти (спеціаліст/магістр)
БюджетКонтракт
Перелік предметів
ЄВІ (єдиний вступний іспит з іноземної мови)
Фаховий вступний іспит
Перелік предметів
Вступний іспит з іноземної мови
Фаховий вступний іспит

 

 

Вартість навчання
Інформація про контрактну форму та державне замовлення

 

Денна форма навчанняЗаочна форма навчання
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 75 1690 грн.
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» 2 роки 10 1550 грн.
Магістр 1 рік 4 місяці 30 1910 грн.
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 10 1090 грн.
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» 2 роки 5 980 грн.
Магістр 1 рік 4 місяці 70 1390 грн.

 

 

Контакти
Контактна інформація

 

10005, м. Житомир, вул. Чуднівська, 103

4 поверх, кабінети: 401-а, 404, 410, 414-а

(063) 227-23-50, (097) 998-58-05

ke_zstu@ukr.net, ostapchuk-a@ukr.net

@kafedra_m_i_p
facebook.com/ke.zstu
fbso-news.ztu.edu.ua
ztu.edu.ua