073 «Менеджмент»

Факультет бізнесу та сфери обслуговування (ФБСО)

Спеціальність: 073 «Менеджмент»

 

Інформація про спеціальність

 

Сучасне підприємство будь-якої галузі – це складний комплекс, вся діяльність якого складається з різноманітних процесів – виробництва, збуту, маркетингу та багатьох інших. Всі процеси на підприємстві вимагають управління. Відповідно, менеджер – це керівник або управляючий, що відповідає за кожен бізнес-процес та діяльність підприємства в цілому. Саме тому професія менеджера стає найбільш затребуваною на сучасному ринку праці.

Випускники спеціальності «Менеджмент» здобувають необхідні навички та компетенції з управління структурними підрозділами, операційними системами та процесами, зокрема мають можливість працювати на підприємствах різних форм власності та сфер діяльності на таких посадах:

 • Директори (генеральний, виконавчий, фінансовий)
 • Керівники структурних підрозділів підприємства
 • Адміністратор
 • Менеджер зі збуту
 • Менеджер з логістики
 • Менеджер з реклами
 • Менеджер ЗЕД
 • HR-менеджер
 • Менеджер з маркетингу
 • Менеджер матеріально-технічного постачання
 • Організатор власного бізнесу (приватний підприємець, керівник приватного підприємства)

 

 

Освітній процес
Інформація про те, що вивчається і хто навчає

 

Кафедра менеджменту і підприємництва

До роботи залучений висококваліфікований професорсько-викладацький склад, який працює відповідно до інноваційних освітніх програм, включаючи програми подвійного диплома з провідними закордонними університетами; використовує сучасні освітні технології, чим забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців, затребуваних на ринку праці України і Європи.

Кафедра здійснює підготовку фахівців з менеджменту вже більше 20 років. ВАША ПЕРЕВАГА – НАШ ДОСВІД У ПІДГОТОВЦІ ПРОФЕСІОНАЛІВ!

Однією з невід’ємних частин освіти є наукова діяльність студентів, яка дозволяє сформувати у студентів основи самостійної професійної діяльності, що суттєво підвищує якість підготовки кадрів. З цією метою на кафедрі створена та успішно функціонує Бізнес-школа практичного менеджменту, в межах роботи якої у студентів є можливість поглибити знання з основ управління, навчитись складати та презентувати реальні бізнес-плани, організовувати власний бізнес, оволодіти сучасними інформаційними технологіями, навчитись правильно складати резюме та ефективно презентувати себе на ринку праці та багато іншого.

Результати самостійної наукової роботи студенти регулярно демонструють на підсумкових засіданнях бізнес-школи, куди запрошуються потенційні роботодавці. Наполеглива праця дає свої результати. Наші студенти є переможцями та призерами Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт та олімпіад.

 

 

Фахові предмети

 

 • Державне та регіональне управління
 • Менеджмент і адміністрування
 • Менеджмент (за видами)
 • Операційний менеджмент
 • Тайм-менеджмент
 • Самоменеджмент
 • Управління інноваціями
 • Маркетинг
 • Логістика
 • Зовнішньоекономічна діяльність підприємства
 • Міжнародні економічні відносини
 • Інформаційні системи в менеджменті
 • Організація підприємницької діяльності”
 • Міжнародна інвестиційна діяльність
 • Стандартизація та сертифікація (товарів, послуг)
 • Управління бізнес-процесами
 • Оцінка вартості компанії
 • Іноземна мова професійного спрямування

На вибір студентів пропонуються дисципліни за переліком з навчального плану (25% годин). Студенти можуть додатково отримати поглиблену підготовку за іншими економічними або технічними напрямами.

 

 

Навчальні аудиторії
Інформація про наші аудиторії

 

Навчальний процес проводиться в аудиторіях з сучасним обладнанням за унікальними програмами, які відповідають світовим стандартам; новітніми методиками, з застосуванням активних методів навчання.

Для тебе сьогодні оновили аудиторії, комп’ютерні класи, зробили безкоштовний Wi-Fi. Університет сьогодні закінчує будівництво ще одного корпусу, де будуть розміщені нові сучасні лабораторії та навчальні аудиторії. Навіть актова зала і та повністю модернізована.

В університеті є автономне опалення, що зробить твоє навчання комфортним і приємним. Також в університеті наявна їдальня, з широким вибором свіжих та смачних страв, які доступні за своєю ціною. На території Державного університету «Житомирська політехніка» є лаунж-зона і маленька кав’ярня.

 

 

Практика та працевлаштування
Інформація про можливості працевлаштування та проходження практики

 

Під час навчального процесу студенти відвідують з екскурсіями провідні підприємства м. Житомира та Житомирської області.

 

 

Міжнародна мобільність
Відкрий для себе світ міжнародної мобільності

 

Міжнародна мобільність

Кафедра співпрацює з університетами та підприємствами таких зарубіжних країн: Чехії, Польщі, Болгарії, Туреччини, Німеччини, Греції, Франції та інших. Відповідно до укладених договорів, у студентів є можливість брати участь в академічному обміні, проходити стажування та працювати під час навчання. В університеті існує унікальна можливість участі у програмі «Подвійний диплом» для отримання диплому Державного університету «Житомирська політехніка» та європейського ЗВО (Люблінська Політехніка, м. Люблін, Польща, Університет південної Богемії (м. Чеське Будійовіце), Чехія). Декілька років поспіль студенти беруть участь у міжнародному проекті «Туреччина для Вас!» – «Відпочивай, працюй та навчайся в Туреччині!» та програмі болгарської компанії Smart Tour, яка передбачає тримісячне міжнародне стажування в сфері готельного бізнесу на чорноморському узбережжі Болгарії під час літніх канікул.

 

 

Військова кафедра
Можливість проходження військової кафедри

 

Студенти мають можливість проходження військової підготовки на факультеті військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова.

З 2016 року набір громадян України здійснюється за програмою підготовки офіцерів запасу за державним замовленням та за контрактом які мають, або здобувають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра.

Військово-облікові спеціальності за якими здійснюється підготовка:

 • Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів;
 • Бойове застосування аеромобільних (повітрянодесантних), гірсько-піхотних і морської піхоти з’єднань, військових частин і підрозділів;
 • Математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем;
 • Технічне забезпечення функціонування стаціонарних засобів АСУ;
 • Експлуатація та ремонт засобів радіоелектронної боротьби;
 • Бойове застосування радіозв’язку спеціальної розвідки;
 • Спеціальний зв’язок та захист інформації.

Військова підготовка проводиться один навчальний день на тиждень або у строк від двох тижнів поточного семестру протягом двох років навчання.

Вартість освітньої послуги для осіб, які навчаються за контрактом, складає 6000 гривень за рік навчання (оплата посеместрово).

При вступі громадяни проходять професійний психологічний відбір, тестування з допризовної підготовки та перевірку рівня фізичної підготовленості.

 

 

Наші випускники
Відгуки наших випускників

 

Лагута Ярослав
Виконувач обов’язків голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
Ви зробили правильний вибір, обравши спеціальність «Менеджмент». Команда професіоналів надає необхідні знання, які дозволять випускнику легко адаптуватися до професійної діяльності!Лагута Ярослав

 

Олійник Оксана
Перший проректор Державного університету «Житомирська політехніка», д.е.н., професор, Академік Академії Економічних Наук України
Чим би ви не займалися, навички управлінця нададуть вам змогу ефективно діяти в будь-якій сфері.Олійник Оксана

 

Костриця Микола
Директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради, к.е.н.
Професія менеджера є унікальним поєднанням професійних навичок в різних сферах діяльності, особистих здібностей та індивідуального підходу до роботи. Обираючи дану професію, ти обираєш новий стиль життя – цікавого, насиченого життя, яке допомагає осягнути нові горизонти.Костриця Микола

 

Кравчик Ірина
Економіст ПАТ «Торговий дім Оіл Груп»
Загалом навчання в університеті навчило не зупинятися перед перешкодами і що до всіх проблем потрібно ставитись з гумором )))). А якщо серйозно, то викладачі, які там працюють, дають дуже серйозну наукову базу та вчать правильним підходам до роботи і до життя.Кравчик Ірина

 

Михайловська Наталія
Фахівець з управління проектами та програмами у сфері матеріального та нематеріального виробництва дочірного підприємства «Мій дім»
Менеджмент – це можливість управляти не лише своїм часом, ресурсами, потенціалом, а й допомогти іншим раціонально використовувати свої можливості, поділитись своїм досвідом та ідеями.Михайловська Наталія

Завдяки здобутим знанням з менеджменту вони знайшли своє гідне місце у житті! Вибір – за тобою!

 

 

Ступені та рівні підготовки, терміни навчання

 

Ступені освіти Форма навчання Термін навчання
Бакалавр Денна та заочна 4 роки
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» Денна та заочна 2 роки
Магістр Денна та заочна 1 рік 4 місяці
Доктор філософії в галузі управління та адміністрування (PhD) Денна та заочна 4 роки

 

 

Предмети ЗНО

 

Бакалавр на основі повної загальної середньої освіти
Бюджет (Контракт)
Перелік конкурсних предметів Вагові коефіцієнти
Обов’язкові предмети
Українська мова та література 0,3
Математика 0,3
Предмети на вибір (вибирається один)
Історія України 0,3
Іноземна мова (англійська мова, французька мова, німецька мова, іспанська мова)
Біологія
Географія
Фізика
Хімія
Атестат, олімпіади, підготовчі курси
Атестат про повну загальну освіту 0,1
Бакалавр на основі ОКР «молодший спеціаліст» (ОС «молодший бакалавр»)
БюджетКонтракт
Перелік предметів
Українська мова та література
Історія
Фаховий вступний іспит
Перелік предметів
Українська мова та література
Математика, або історія України, або географія, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія
Фаховий вступний іспит
Магістр на основі базової вищої освіти (бакалавр)
Бюджет (Контракт)
Перелік предметів
ЄВІ (єдиний вступний іспит з іноземної мови)
Фаховий вступний іспит
Магістр на основі повної вищої освіти (спеціаліст/магістр)
БюджетКонтракт
Перелік предметів
ЄВІ (єдиний вступний іспит з іноземної мови)
Фаховий вступний іспит
Перелік предметів
Вступний іспит з іноземної мови
Фаховий вступний іспит

 

 

Вартість навчання
Інформація про контрактну форму та державне замовлення

 

Денна форма навчанняЗаочна форма навчання
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 55 1690 грн.
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» 2 роки 5 1550 грн.
Магістр 1 рік 4 місяці 25 1910 грн.
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 10 1090 грн.
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» 2 роки 5 980 грн.
Магістр 1 рік 4 місяці 65 1390 грн.

 

 

Контакти
Контактна інформація

 

10005, м. Житомир, вул. Чуднівська, 103

4 поверх, кабінети: 401-а, 404, 410, 414-а

(063) 227-23-50, (097) 998-58-05

ke_zstu@ukr.net, ostapchuk-a@ukr.net

@kafedra_m_i_p
facebook.com/ke.zstu
fbso-news.ztu.edu.ua
ztu.edu.ua