073 «Менеджмент»

Факультет економіки та менеджменту (ФЕМ)

Спеціальність: 073 «Менеджмент»

 

Інформація про спеціальність

 

Сучасне підприємство будь-якої галузі – це складний комплекс, вся діяльність якого складається з різноманітних процесів – виробництва, збуту, маркетингу та багатьох інших. Всі процеси на підприємстві вимагають управління. Відповідно, менеджер – це керівник або управляючий, що відповідає за кожен бізнес-процес та діяльність підприємства в цілому. Саме тому професія менеджера стає найбільш затребуваною на сучасному ринку праці.

Випускники спеціальності «Менеджмент» здобувають необхідні навички та компетенції з управління структурними підрозділами, операційними системами та процесами, зокрема мають можливість працювати на підприємствах різних форм власності та сфер діяльності на таких посадах:

 • Директори (генеральний, виконавчий, фінансовий)
 • Керівники структурних підрозділів підприємства
 • Адміністратор
 • Менеджер зі збуту
 • Менеджер з логістики
 • Менеджер з реклами
 • Менеджер ЗЕД
 • HR-менеджер
 • Менеджер з маркетингу
 • Менеджер матеріально-технічного постачання
 • Організатор власного бізнесу (приватний підприємець, керівник приватного підприємства)

 

 

Навчальний процес
Інформація про те, що вивчається і хто навчає

 

Кафедра менеджменту і туризму

До роботи залучений висококваліфікований професорсько-викладацький склад, який працює відповідно до інноваційних освітніх програм, включаючи програми подвійного диплома з провідними закордонними університетами; використовує сучасні освітні технології, чим забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців, затребуваних на ринку праці України і Європи.

Кафедра здійснює підготовку фахівців з менеджменту вже більше 20 років. ВАША ПЕРЕВАГА – НАШ ДОСВІД У ПІДГОТОВЦІ ПРОФЕСІОНАЛІВ!

Однією з невід’ємних частин освіти є наукова діяльність студентів, яка дозволяє сформувати у студентів основи самостійної професійної діяльності, що суттєво підвищує якість підготовки кадрів. З цією метою на кафедрі створена та успішно функціонує Бізнес-школа практичного менеджменту, в межах роботи якої у студентів є можливість поглибити знання з основ управління, навчитись складати та презентувати реальні бізнес-плани, організовувати власний бізнес, оволодіти сучасними інформаційними технологіями, навчитись правильно складати резюме та ефективно презентувати себе на ринку праці та багато іншого.

Результати самостійної наукової роботи студенти регулярно демонструють на підсумкових засіданнях бізнес-школи, куди запрошуються потенційні роботодавці. Проекти Бізнес-школи практичного менеджменту.

Наполеглива праця дає свої результати. Наші студенти є переможцями та призерами Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт та олімпіад.

У Житомирському державному університеті розпочався тиждень менеджменту та туризму.

Житомирські студенти привезли дипломи переможців з Всеукраїнських конкурсів.

Студенти із Житомира в числі переможців на міжнародному турнірі за участю 40 країн.

 

 

Фахові предмети

 

 • Державне та регіональне управління
 • Менеджмент і адміністрування
 • Менеджмент (за видами)
 • Операційний менеджмент
 • Самоменеджмент
 • Управління інноваціями
 • Маркетинг
 • Логістика
 • Зовнішньоекономічна діяльність підприємства
 • Міжнародні економічні відносини
 • Інформаційні системи в менеджменті
 • Організація підприємницької діяльності”
 • Електронна комерція
 • Міжнародна інвестиційна діяльність
 • Стандартизація та сертифікація (товарів, послуг)
 • Управління бізнес-процесами
 • Оцінка вартості компанії
 • Управлінські рішення
 • Іноземна мова професійного спрямування.

На вибір студентів пропонуються дисципліни за переліком з навчального плану (25% годин). Студенти можуть додатково отримати поглиблену підготовку за іншими економічними або технічними напрямами.

 

 

Навчальні аудиторії
Інформація про наші аудиторії

 

Для підготовки фахівців спеціальності “Менеджмент” на кафедрі менеджменту організацій і адміністрування створений предметний кабінет – кабінет менеджменту, де розміщені комп’ютери, на яких встановлено спеціалізоване програмне забезпечення (ліцензійне, демо-версії та безкоштовне для навчальних закладів) для вивчення дисциплін соціально-гуманітарної, фундаментальної, природничо-наукової, загальноекономічної, професійної та практичної підготовки. Це дозволяє студентам отримати практичні навички ведення баз даних товарів та послуг, роботи з базами даних клієнтів, виконувати приймання замовлень і розрахунок вартості товарів та послуг, підготовки вихідних документів, роботи з довідковими базами даних, здійснювати підготовку вихідних документів, та вирішувати ще цілий ряд професійних задач.

 

 

Практика та працевлаштування
Інформація про можливості працевлаштування та проходження практики

 

Під час навчального процесу студенти відвідують з екскурсіями провідні підприємства м. Житомира та Житомирської області.

 

 

Міжнародна мобільність
Відкрий для себе світ міжнародної мобільності

 

Міжнародна мобільність

Кафедра співпрацює з університетами та підприємствами таких зарубіжних країн: Польщі, Болгарії, Туреччини, Німеччини, Греції, Франції та інших. Відповідно до укладених договорів, у студентів є можливість брати участь в академічному обміні, проходити стажування та працювати під час навчання. Існує унікальна можливість участі у програмі «Подвійний диплом» для отримання диплому Житомирського державного технологічного університету та європейського ВНЗ (Люблінська Політехніка, м. Люблін, Польща). Декілька років поспіль студенти беруть участь у міжнародному проекті «Туреччина для Вас!» – «Відпочивай, працюй та навчайся в Туреччині!» та програмі болгарської компанії Smart Tour, яка передбачає тримісячне міжнародне стажування в сфері готельного бізнесу на чорноморському узбережжі Болгарії під час літніх канікул.

 

 

Військова кафедра
Можливість проходження військової кафедри

 

Студенти мають можливість проходження військової підготовки на факультеті військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова.

З 2016 року набір громадян України здійснюється за програмою підготовки офіцерів запасу за державним замовленням та за контрактом які мають, або здобувають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра.

Військово-облікові спеціальності за якими здійснюється підготовка:

 • Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів;
 • Бойове застосування аеромобільних (повітрянодесантних), гірсько-піхотних і морської піхоти з’єднань, військових частин і підрозділів;
 • Математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем;
 • Технічне забезпечення функціонування стаціонарних засобів АСУ;
 • Експлуатація та ремонт засобів радіоелектронної боротьби;
 • Бойове застосування радіозв’язку спеціальної розвідки;
 • Спеціальний зв’язок та захист інформації.

Військова підготовка проводиться один навчальний день на тиждень або у строк від двох тижнів поточного семестру протягом двох років навчання.

Вартість освітньої послуги для осіб, які навчаються за контрактом, складає  6000 гривень за рік навчання (оплата посеместрово).

При вступі громадяни проходять професійний психологічний відбір, тестування з допризовної підготовки та перевірку рівня фізичної підготовленості.

 

 

Наші випускники
Відгуки наших випускників

 

Лагута Ярослав
Заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації
Ви зробили правильний вибір, обравши спеціальність «Менеджменту організацій і адміністрування». Команда професіоналів надає необхідні знання, які дозволять випускнику легко адаптуватися до професійної діяльності!Лагута Ярослав

 

Олійник Оксана
Перший проректор Житомирського державного технологічного університету, д.е.н., професор, Академік Академії Економічних Наук України
Чим би ви не займалися, навички управлінця нададуть вам змогу ефективно діяти в будь-якій сфері.Олійник Оксана

 

Костриця Микола
Директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради, к.е.н., доцент
Професія менеджера є унікальним поєднанням професійних навичок в різних сферах діяльності, особистих здібностей та індивідуального підходу до роботи. Обираючи дану професію, ти обираєш новий стиль життя – цікавого, насиченого життя, яке допомагає осягнути нові горизонти.Костриця Микола

 

Кравчик Ірина
Економіст ПАТ «Торговий дім Оіл Груп»
Загалом навчання в ЖДТУ навчило не зупинятися перед перешкодами і що до всіх проблем потрібно ставитись з гумором )))). А якщо серйозно, то викладачі, які там працюють, дають дуже серйозну наукову базу та вчать правильним підходам до роботи і до життя.Кравчик Ірина

 

Михайловська Наталія
Фахівець з управління проектами та програмами у сфері матеріального та нематеріального виробництва дочірного підприємства «Мій дім»
Менеджмент – це можливість управляти не лише своїм часом, ресурсами, потенціалом, а й допомогти іншим раціонально використовувати свої можливості, поділитись своїм досвідом та ідеями.Михайловська Наталія

Завдяки здобутим знанням з менеджменту вони знайшли своє гідне місце у житті! Вибір – за тобою!

 

 

Ступені та рівні підготовки, терміни навчання

 

Ступені освіти Форма навчання Термін навчання
Бакалавр Денна та заочна 4 роки
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» Денна та заочна 2 роки
Магістр Денна та заочна 1 рік 4 місяці
Доктор філософії в галузі управління та адміністрування (PhD) Денна та заочна 4 роки

 

 

Предмети ЗНО

 

Перелік конкурсних предметів Вагові коефіцієнти
Обов’язкові предмети
Українська мова та література 0,3
Математика 0,3
Предмети на вибір (вибирається один)
Іноземна мова (англійська мова, французька мова, німецька мова, іспанська мова) 0,3
Географія
Атестат, олімпіади
Атестат про повну загальну освіту 0,1

 

 

Вартість навчання
Інформація про контрактну форму та державне замовлення

 

Денна форма навчанняЗаочна форма навчання
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 30 1690 грн.
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» 2 роки 15 1550 грн.
Магістр 1 рік 4 місяці 40 1910 грн.
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 10 1090 грн.
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» 2 роки 10 980 грн.
Магістр 1 рік 4 місяці 50 1390 грн.

 

 

Контакти
Контактна інформація

 

10005, м. Житомир, вул. Чуднівська, 103

3 поверх, кабінети: 325-а, 330, 330-а

(0412) 24-09-93, (067) 411-07-08, (093) 315-79-18

zdtu_fem@ukr.net

ztu.edu.ua
fem-news.ztu.edu.ua