Факультет бізнесу та сфери обслуговування (ФБСО)
Спеціальність: 071 «Облік і оподаткування»
Друзі, привіт!
Скоро перед Вами постане непростий вибір: який ЗВО та яку спеціальність обрати для подальшого навчання. Основна проблема сучасних абітурієнтів полягає в тому, що Ви змушені робити вибір майбутньої професії маючи примарні уявлення про неї або ж сприймаючи її через сформовані стереотипи.
Глобальний стереотип, що пов’язаний зі спеціальністю “Облік і оподаткування”, полягає у тому, що більшість абітурієнтів думають, що обравши цей напрям, випускник зможе працювати лише бухгалтером. Але це далеко не так!!!
В першу чергу, випускник спеціальності “Облік і оподаткування” отримує диплом економіста. І не просто економіста, а економіста, що окрім базових економічних знань, має ґрунтовні знання з бухгалтерського обліку та оподаткування.
Поставте себе на місце роботодавця і запитайте себе: що краще, економіст, який додатково знає всі тонкощі обліку і оподаткування, чи економіст, який їх не вчив і не знає? Відповідь буде очевидною.
Навчання за спеціальністю “Облік і оподаткування” означає, що Ви станете універсальними економістами, які зможуть успішно претендувати на всі без виключення посади, де є вимога мати вищу економічну освіту.
Якщо відчуваєш покликання бути економістом, що спеціалізується на питаннях обліку і оподаткування, то стань найкращим!!!
Професійна освіта з обліку і оподаткування – це підготовка до реального життя
Бухгалтер – це спеціаліст, який веде бухгалтерський облік на підприємстві відповідно до вимог законодавства. Основна діяльність бухгалтера полягає в організації і веденні фінансового, податкового та управлінського обліку господарської діяльності підприємства, в контролі за використанням матеріальних, трудових та фінансових ресурсів, а також в збереженні власності підприємства.
Податковий едвайзер – це експерт, який спеціалізується на податковому праві, основне завдання якого полягає у наданні податкових консультацій, аналізі діяльності компанії на предмет відповідності вимогам податкового законодавства, податковому антикризовому менеджменті.
Споріднені професії: аудитор, податковий інспектор, фінансист, економіст, фінансовий інспектор, фінансовий аналітик, податковий консультант та радник з економічних питань.
Індивідуальні вимоги до професії: надійність, відповідальність, чесність, пунктуальність, охайність.Професійно важливі якості бухгалтера та податкового едвайзера:
- фахова комунікабельність;
- достатній рівень математичних здібностей;
- здатність до аналізу, синтезу, узагальнення інформації;
- вміння швидко переходити від одного виду діяльності до іншого;
- гарно розвинена пам’ять;
- високий рівень володіння персональним комп’ютером.
Сфера застосування: на сьогодні дана професія відноситься до найбільш затребуваних на ринку праці, спеціалісти можуть працювати як на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми, в банках, державних організаціях і установах (зокрема, в Державній фіскальній службі Україні та Державній аудиторській службі України), так і вести приватну практику у сфері податкового едвайзингу.
Кар’єрне зростання: початківці працюють, як правило, на одній з ділянок бухгалтерського обліку (нарахування заробітної плати, нарахування та утримання податків, облік необоротних та оборотних активів тощо). Знання іноземної мови та міжнародних стандартів фінансової звітності, нових версій комп’ютерних програм збільшують шанси кар’єрного зростання. Професійне зростання бухгалтера передбачає поступове зближення його функціональних обов’язків із управлінською діяльністю, що дозволяє займати такі посади, як: головний бухгалтер, заступник директора, фінансовий директор. Висококваліфіковані фахівці в сфері оподаткування на сьогодні також можуть відкрити власний бізнес у сфері податкового едвайзингу.
Унікальність спеціальності “Облік і оподаткування” полягає в тому, що Ви не тільки отримаєте класичну економічну освіту, але й здобудете додаткові ґрунтовні знання всіх тонкощів та нюансів податкового законодавства, бухгалтерського обліку, аудиту, економічного аналізу, а також маєте можливість за бажанням повноцінно оволодіти англійською / польською / чеською мовами, що, в свою чергу, значно розширює перелік посад, на яких зможете працювати після закінчення ЗВО як в Україні, так і за її межами.
Освітня програма «Облік, контроль та митна справа»
За новою освітньою програмою «Облік, контроль та митна справа» ти маєш можливість отримати унікальні знання з митної справи, пізнати особливості митного контролю, стати фахівцем із зовнішньоекономічних зв’язків, а також опанувати специфіку митної логістики та митного оподаткування.
Випускники цієї програми можуть працювати митним брокером, інспектором митної служби, митним перевізником, фахівцем з митного оформлення (декларантом), а також експертом із зовнішньоекономічної діяльності, адміністратором (менеджером) по роботі з митницею.
Навчання за освітньою програмою «Облік, контроль та митна справа» розширить твої можливості працевлаштування та надасть тобі пріоритетні переваги одержаного фаху над іншими конкурентами на ринку праці.
Освітній процес на спеціальності здійснюють викладачі кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку – доктори та кандидати економічних наук, які не тільки проходять стажування закордоном, але й активно здійснюють викладацьку діяльність у зарубіжних ЗВО, є практикуючими фахівцями, постійно удосконалюють свої професійні знання та приймають активну участь у наукових семінарах, конференціях, тренінгах.
З першого курсу студенти поглиблено вивчають дві ділові іноземні мови англійську та польську (протягом всіх чотирьох років навчання). Викладання здійснюють викладачі кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку, які мають як економічну освіту, так і філологічну.
Під час навчання студенти мають можливість брати участь в міжнародних студентських конференціях і олімпіадах, форумах та міжнародних освітніх проектах.
У навчальному процесі використовується спеціалізоване ліцензійне програмне забезпечення.
Професійні дисципліни, передбачені навчальним планом:
- Аналіз господарської діяльності
- Аналіз фінансового стану
- Аудит та внутрішньогосподарський контроль
- Бухгалтерський облік
- Бухгалтерський облік за видами економічної діяльності
- Бюджетна та податкова система
- Звітність підприємств
- Іноземна мова (англійська, польська)
- Іноземна мова за професійним спрямуванням (англійська, польська)
- Інформаційні системи та технології за фаховим спрямуванням
- Корпоративне та підприємницьке право
- Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ)
- Облік і звітність в оподаткуванні
- Організація обліку
- Підприємництво та основи бізнесу
- Управлінський облік
- Фінанси
- Фінансовий облік
- Цифровізація документообороту та електронний офіс
В розпорядженні студентів і викладачів знаходяться комп’ютерні класи, спеціалізовані аудиторії та кабінети дипломного проектування, які загалом нараховують 20 комп’ютерів. Встановлені на комп’ютери навчальні версії професійних програм (BAS ERP; “MASTER: Бухгалтерія”; “M.E.Doc”) дозволяють студентам отримати в повній мірі базові навики ведення комп’ютеризованого бухгалтерського обліку.
На зразок кращих європейських освітніх традицій, матеріали з усіх навчальних курсів розміщені на Освітньому порталі Житомирської політехніки для полегшення доступу до них студентів спеціальності «Облік і оподаткування». Це дозволяє студенту у зручний час самостійно готувати навчальний матеріал та працювати з викладачем в інтерактивному режимі, що дозволяє посилити підготовку студентів спеціальності, забезпечує індивідуальний підхід викладача до студента, сприяє роботі над помилками в ході виконання завдань, дозволяє розвинути сучасні навички самостійної роботи.
Співробітництво з Житомирською філією ЗАТ «Український страховий дім»
24 березня 2011 року був підписаний договір про науково-виробниче співробітництво між Житомирською політехнікою та Житомирською філією ЗАТ «Український страховий дім». Одними із основних пунктів договору є проходження різних видів практики та працевлаштування студентів та випускників Житомирської політехніки.
Співробітництво з Житомирським обласним центром зайнятості
20 квітня 2011 року був підписаний договір про науково-практичне співробітництво між Житомирською політехнікою та Житомирським обласним центром зайнятості. Предметом договору є співробітництво з питань працевлаштування випускників.
Налагодження співробітництва Житомирської політехніки з рядом підприємств м. Житомира
В університеті, сектором організації працевлаштування студентів та випускників, активно проводиться робота по налагодженню зв’язків з підприємствами та організаціями м. Житомира, щодо можливості проходження практики студентів та їх подальшого працевлаштування.
22 березня 2013 року підписано договори про науково-виробниче співробітництво між Житомирською політехнікою та страховими компаніями міста Житомира, а саме, з Житомирською філією ПрАТ «СК ПРОВІДНА» та з ПрАТ «Страхова група «ТАС». Головною метою підписання цих угод є організація співпраці між сторонами у таких напрямах як: можливість проходження практики студентами з подальшим працевлаштуванням, проведення спільних заходів, проектів, у тому числі науково-дослідницького характеру, з урахуванням спільних інтересів тощо.
Таким чином, студентам буде надана можливість ознайомитися з діяльністю страхових компаній, та отримати навики, які вони зможуть використати в подальшому.
Співробітництво з Головним управлінням Державної казначейської служби України у Житомирській області
31 липня 2012 року підписано договір про науково-виробниче співробітництво між Житомирською політехнікою та Головним управлінням Державної казначейської служби України у Житомирській області.
Предметом даного Договору є проходження практики студентами. Одним з пунктів Договору є сприяння в працевлаштуванні студентів Житомирської політехніки.
Студенти мають можливість проходити практику в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Житомирській області.
Зустріч студентів з фінансовим директором ТДВ “ЖИТОМИРСЬКІ ЛАСОЩІ”
3.12.2015 р. кафедрою бухгалтерського обліку та аналізу за видами економічної діяльності в рамках наукового гуртка “Аналітична оцінка та контроль бізнес-процесів суб’єкта господарювання” та кафедрою економічної теорії та загальноекономічної підготовки проведено зустріч студентів спеціальності “Облік і оподаткування” з фінансовим директором ТДВ “Житомирські ласощі” Ольгою Прус. Зустріч була присвячена окресленню якостей та навичок, якими повинен володіти фінансовий аналітик; перспектив професії бухгалтер, фінансист, аналітик; перспектив працевлаштування випускників.
Зустріч з аналітиком ТзОВ ТВК “ПЕРША ПРИВАТНА БРОВАРНЯ”
25.11.2015 р. кафедрою бухгалтерського обліку та аналізу за видами економічної діяльності в рамках наукового гуртка “Аналітична оцінка та контроль бізнес-процесів суб’єкта господарювання” проведено зустріч студентів п’ятого курсу спеціальності “Облік і оподаткування” з аналітиком ТзОВ ТВК “Перша приватна броварня” А. Липовою. Зустріч була присвячена проблемам працевлаштування випускників, на якій активно обговорювались питання переваг освіти за спеціальністю “Облік і оподаткування”, перспектив і можливостей працевлаштування, в т.ч. на посаді аналітик, якостей, якими має володіти майбутній аналітик.
26 березня 2015 р. в офісі компанії «Астеліт» відбулася квартальна зустріч членів Лабораторії “Бізнес і університети”, в якій брала участь д.е.н., професор кафедри обліку і аудиту І.В. Жиглей. На зустрічі підводились підсумки роботи Лабораторії за 1 квартал 2015 року та затверджувались плани на другий квартал. Серед пріоритетів – початок підготовки ІІІ Національного форуму “Бізнес і університети”, робота з центрами працевлаштування в університетах, організація зустрічей викладачів з фахівцями-практиками. На зустрічі були присутні представники бізнесу: Анна Михайлова, PR & CSR експерт ТОВ «Астеліт», Анна Єгорова, керівник Служби навчання та розвитку корпорації «Артеріум», Марина Буднік – молодший спеціаліст цієї ж Служби. Кожен з них поділився досвідом співпраці з університетами, що дозволило визначити можливості подальшої співпраці.
Навчальні заклади та науковці, з якими співпрацює факультет бізнесу та сфери обслуговування:
- Університет економіки в Кракові (Польща)
- Сопотська вища школа (Sopocka Wyższa Szkoła) (м. Сопот, Польща)
- РГКП «Кокшетауський державний університет ім. Ш. Уаліханова» МОН РК (Казахстан)
- Каунаський університет технологій (Литва)
- Господарська Академія ім. Д.А. Ценова (Болгарія)
- Вища школа бізнесу Туриба (Латвія)
Літня школа в Чеській республіці!
Студенти факультету бізнесу та сфери обслуговування Житомирської політехніки стали активними учасниками школи європейських студій в Україні
Студентки факультету бізнесу та сфери обслуговування приймають активну участь в роботі сесії Школи європейських студій в Україні (EU Study Days in Ukraine). EU Study Days є проектом Представництва Європейського Союзу в Україні і створений для поширення та популяризації знань щодо процесу європейської інтеграції України.
Анна Кисель та Тетяна Савелюк – студентки 4-го курсу факультету бізнесу та сфери обслуговування (спеціальність «Облік і оподаткування», пройшли конкурсний відбір з-поміж 120 поданих заявок та були обрані для участі Школи європейських студій за визначеними критеріями, зокрема освітнім рівнем та рівнем володіння англійською мовою.
У ІІ семестрі 2019-2020 н.р. студентка-магістрантка спеціальності «Облік і оподаткування» брала участь у програмі академічної мобільності «NSP» National Scholarship Programme of the Slovak Republic
В І семестрі 2020-2021 року студентка групи ООМ-7, Очередько Вікторія брала участь у проєкті Європейської Комісії за програмою Еразмус+ – SmaLog «Магістерська програма зі смарт-транспорту і логістики для міста» в Університеті «Ла Сапієнца» м. Рим, Італія.
Навчання на спеціальності «Облік і оподаткування» дає можливість усім бажаючим пройти навчання на військовій кафедрі за програмою офіцерів запасу на базі Житомирського військового інституту радіоелектроніки ім. С.П. Корольова. Безпосередньо навчальний процес проходить у формі лекцій, лабораторних, тактичних, практичних та семінарських занять, групових вправ, тактичних навчань тощо.
За результатами пройденого матеріалу проводяться військові збори на полігоні, що дозволяють на практиці закріпити отримані теоретичні знання. За результатами навчання усі курсанти отримують звання офіцера запасу Збройних Сил України.
Ступені освіти | Форма навчання | Термін навчання |
---|---|---|
Молодший бакалавр | Денна та заочна | 1 рік 10 місяців |
Бакалавр | Денна та заочна | 3 роки 10 місяців |
Бакалавр на базі ОКР «молодший спеціаліст» (молодший бакалавр) | Денна та заочна | 1 рік 10 місяців |
Магістр | Денна та заочна | 1 рік 4 місяці |