С3 «Міжнародні відносини»

Факультет національної безпеки, права та міжнародних відносин (ФНБПМВ)

Освітньо-професійна програма: «Міжнародні економічні відносини» (бакалавр)

Інформація про освітньо-професійну програму

Бакалаврська освітньо-професійна програма «Міжнародні економічні відносини» відчиняє двері до кар’єри без кордонів! Якщо ти мрієш працювати з міжнародними компаніями, аналізувати світові ринки, вести переговори та управляти конфліктами, брати участь у міжнародних грантових проектах, створювати власний бізнес та виходити на міжнародні ринки, укладати зовнішньоекономічні контракти та обирати вигідні умови поставки, володіти декількома мовами, ця програма – саме для тебе!

РОЗВИВАЙСЯ У СФЕРІ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН ТА
СТАНЬ ЧАСТИНОЮ НОВОГО ПОКОЛІННЯ ГЛОБАЛЬНИХ ЛІДЕРІВ ЗМІН!

Викладання професійних дисциплін з орієнтацією на практичні навички та відповідно до запитів роботодавців Оволодіння студентами декількома діловими іноземними мовами (англійська, французька, німецька, польська) Студентам створено сприятливі умови для дистанційного навчання, самостійної роботи та ефективного спілкування з викладачем через Електронний кабінет студента та Освітній портал.
Участь у професійних тренінгах, стажуваннях, конференціях та форумах Фінансова підтримка здобувачів
(стипендії, гранти)
 

Навчання у бізнес-інкубаторі YEP

Доступ до Інноваційного хабу для розвитку сучасних бізнес-проєктів

Можливість навчання закордоном за міжнародними програмами мобільності (Erasmus+)

Можливість пройти військову підготовку та отримати військове звання «Офіцер запасу»

Допомога у працевлаштуванні та проходженні практик через Центр розвитку професійної кар’єри університету

Мета освітньої програми: підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців з міжнародних економічних відносин, які володіють поглибленими знаннями і розвиненими навичками в сфері реалізації різних форм міжнародних економічних відносин з орієнтацією на забезпечення національної безпеки України у глобальному просторі; здобули цифрові і комунікативні навички; здатні розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні завдання в сфері співробітництва суб’єктів міжнародних економічних відносин різних рівнів, організаційно-правових форм та власності, що передбачає застосування новітніх теорій та методів при здійсненні комплексних досліджень світогосподарських зв’язків.

 

 

Освітній процес
Інформація про те, що вивчається і хто навчає

Гарант освітньої програми – науково-педагогічний працівник університету, за організацію освітнього процесу та реалізацію освітньої програми.

Гарант освітньої програми «Міжнародні економічні відносини» – доктор економічних наук, доцент ГРАБЧУК Ірина, завідувач кафедри міжнародних відносин і політичного менеджменту.

Кафедра, яка відповідальна за реалізацію освітнього процесу – кафедра міжнародних відносин і політичного менеджменту.

У реалізації даної освітньої програми задіяні доктори наук та доктори філософії (кандидати наук), які мають вчені звання професора та доцента. Кадрове забезпечення освітньої програми відповідає ліцензійним вимогам щодо надання освітніх послуг у сфері вищої світи і є достатнім для забезпечення якості освітнього процесу.

Характеристика освітньої програми

Основний фокус освітньої програми полягає в підготовці висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців з міжнародних економічних відносин, які володіють поглибленими знаннями і розвиненими навичками в сфері реалізації різних форм міжнародних економічних відносин. Унікальність освітньої програми полягає в отриманні здобувачами освіти комплексу знань, умінь та навичок з ідентифікації та управління витратами і ризиками при укладанні та виконанні міжнародних торговельних контрактів. Особлива увага приділяється розвитку компетенцій з обґрунтування застосування міжнародних торговельних правил у контексті захисту національних економічних інтересів та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних суб’єктів господарювання на міжнародних ринках товарів і послуг. Здобувачі отримують унікальні навички аналізу та оцінки міжнародних економічних процесів з точки зору їх впливу на економічну безпеку України.

 

Формування у здобувачів вищої освіти hardskills та softskills на базі:

Науковий гурток «Актуальні проблеми регулювання господарських відносин»

Науковий гурток  «International relation and diplomatic lab» Науково-навчальна лабораторія криміналістики та первинної домедичної допомоги

Науковий гурток «Club of Criminal Law»

Центр гендерної освіти Юридична клініка
Центр суспільних досліджень Дебатний клуб Стрілецький інтерактивний тир

 

 

Фахові предмети

 

Викладання та навчання здійснюється на основі професійноорієнтованого та студентоцентрованого підходу у формі лекцій, практичних занять, самостійної роботи, консультацій з викладачами. Прооблемноорієнтоване навчання з набуттям загальних та фахових компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем в галузі міжнародних відносин.

Навчальні матеріали з усіх навчальних дисциплін (курси лекцій, завдання для практичних і лабораторних робіт, завдання для самостійної роботи, засоби тестування тощо) розміщені на Освітньому порталі Державного університету «Житомирська політехніка».

Перелік дисциплін, передбачених освітньою програмою:

  • Іноземна мова (англійська)
  • Іноземна мова (друга)
  • Українська мова та академічне письмо
  • Історія України та українська культура
  • Філософія
  • Інформаційне суспільство та електронна держава
  • Антикорупція та доброчесність
  • Фізичне виховання
  • Особиста безпека
  • Країнознавство
  • Інформаційні технології та безпека в кіберпросторі
  • Основи економічної теорії
  • Міжнародне право
  • Організація та ведення бізнесу
  • Статистика
  • Мікро- та макроекономіка
  • Дипломатія та дипломатична робота
  • Міжнародні економічні відносини
  • Міжнародні організації
  • Зовнішньоекономічна діяльність підприємства
  • Основи національної та геополітичної безпеки
  • Світова економіка
  • Міжнародна торгівля та правила Incoterms
  • Зовнішня політика України
  • Іноземна мова професійного спрямування (англійська)
  • Іноземна мова професійного спрямування (друга)
  • Інформаційно-аналітична діяльність у міжнародних відносинах
  • Політико-правові студії Європейського Союзу
  • Цифрові технології в міжнародних економічних відносинах
  • Основи наукових досліджень
  • Міжнародний маркетинг та дослідження зарубіжних ринків
  • Міжнародні фінанси
  • Конфліктологія та переговорний процес

 

Важливою частиною підготовки є побудова індивідуального підходу до навчання.

Здобувачі освіти самостійно з навчальних дисциплін освітньої програми обирають не менше 25 % дисциплін, реалізуючи власні професійні інтереси та будуючи індивідуальну освітню траєкторію. Професійні дисциплін, що пропонуються студентам для вибору відповідно до їх інтересів та професійних уподобань: Каталог вибіркових навчальних дисциплін

Ми не обмежуємося рамками традиційних методів навчання, роблячи акцент на практичних та неформальних освітніх заходах, де студенти формують нові навички, стають більш комунікабельними, самостійними та активними, розвивають критичне мислення та soft skills. В освітній процес активно впроваджено кейсові методи навчання, ділові ігри, моделювання бізнес-процесів, вирішення практичних ситуацій тощо.

Студенти освітньої програми мають унікальну можливість вивчення англійської та мови другої іноземної мови на вибір (французька, німецька, польська) протягом всього терміну навчання, що підвищує конкурентоспроможність випускників на ринку праці, дає можливість стажуватися та в подальшому працювати за кордоном.

Студенство активно залучається до відкритих лекцій провідних представників бізнесу, органів влади та регуляторних органів, наукових та практичних заходів з розвитку практичних навиків студентів.

 

Навчальні аудиторії
Інформація про наші аудиторії

 

Заняття проводяться в аудиторіях, які обладнані сучасними технічними засобами навчання: мультимедійними проекторами та дошками, спеціалізованими екранами для відображення інформації, потужними звуковими системами. На заняттях є можливість підключення до мережі Internet та використання інформаційних ресурсів онлайн.

На зразок кращих європейських освітніх практик, матеріали з усіх навчальних курсів розміщені на Освітньому порталі Житомирської політехніки для полегшення доступу до них студентів освітньої програми «Міжнародні економічні відносини».

Для ефективної реалізації освітньої програми створено:

– Центр суспільних досліджень;

– Центр гендерної освіти; Дебатний клуб;

– Юридична клініка;

– Науково-навчальна лабораторія криміналістики та первинної домедичної допомоги;

– Стрілецький інтерактивний тир.

 

Запрошуємо на діджитал-екскурсію Університетом: https://tour.ztu.edu.ua/

 

 

Практика та працевлаштування
Інформація про можливості працевлаштування та проходження практики

 

Працевлаштування спеціалістом та керівником:

– підприємств будь-якої організаційно-правової форми (які здійснюють експортно-імпортну діяльність, залучають іноземні інвестиції, є логістичними посередниками, мають іноземних бізнес-партнерів);

– органів публічного управління (наприклад, Міністерство економіки України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерство закордонних справ, Міністерство фінансів, у Державна митна служба);

– спеціалізованих фінансово-кредитних установ (банків, інвестиційних фондів, бірж);

– представництв та філій іноземних компаній;

– представництв міжнародних організацій, які займаються питаннями економічного розвитку, зовнішньої торгівлі, інтеграції, фінансової стабільності та співробітництва;

– структур, в яких випускники є підприємцями, що створюють та розвивають власну справу.

 

Випускник має право займати такі посади, як: дипломатичний представник, маркетолог, менеджер, експерт із зовнішньоекономічних питань, спеціаліст із зовнішньоекономічних питань, фахівець з методів розширення зовнішніх ринків збуту, фахівець-аналітик з дослідження товарного ринку, економіст з міжнародної торгівлі, економічний радник, аташе з економічних питань.

Освітньою програмою передбачені наступні види практик: навчальна, виробничі та переддипломна.

Для здобувачів освіти як у межах вивчення конкретних дисциплін, так і поза аудиторний час систематично організовуються:

– екскурсії на провідні підприємства не тільки Житомирської області, але й України, а також до установ органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій;

– відкриті лекції від провідних спеціалістів, фахівців та експертів, представників суб’єктів господарювання, органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, а також від науковців закордонних закладів вищої освіти;

– тренінги та семінари в сфері міжнародної економіки, фінансів, маркетингу, зовнішньоекономічної діяльності, дипломатії тощо;

– науково-практичні конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених, присвячені Дню науки та інші наукові заходи і конкурси.

 

 

Міжнародна мобільність
Відкрий для себе світ міжнародної мобільності

Здобувачі освіти беруть участь в міжнародних проєктах, програмах, літніх мовних школах, освітньо-культурних поїздках.

Житомирська політехніка входить до ТОП-25 університетів в Україні серед ЗВО за кількістю проєктів Erasmus+ KA1/ICM. Університет співпрацює з 89 закордонними університетами-партнерами та має 33 діючих проєкти академічної мобільності Erasmus+

Наші університети-партнери – провідні заклади вищої освіти зарубіжних країн:

  • Університет ім. М. Коперніка в Торуні (Польща)
  • Університет Яна Длугоша в Ченстохові (Польща)
  • Римський університет ла Сап’єнца (Італія)
  • Університет ім. Федеріко ІІ (Італія)
  • Університет «Тор Вергата» (Італія)
  • Університет м. Кордова (Іспанія)
  • Університет м. Малага (Іспанія)
  • Університет м. Загреб (Хорватія)
  • Анатолійський університет (Туреччина).
  • Університет м. Загреб (Хорватія)
  • Міжнародний балканський університет, м. Скоп’є (Північна Македонія)
  • Університет м. Крагуєваць (Сербія)
  • Кіпрський інститут маркетингу (Кіпр) та інші.

 

 

Військова кафедра
Можливість проходження військової кафедри

 

Усі бажаючі здобувачі освіти мають можливість пройти навчання на військовій кафедрі за програмою офіцерів запасу на базі Житомирського військового інституту радіоелектроніки ім. С.П. Корольова. Освітній процес проходить у формі лекцій, лабораторних, тактичних, практичних та семінарських занять, групових вправ, тактичних навчань тощо.

За результатами пройденого матеріалу проводяться військові збори на полігоні, що дозволяють на практиці закріпити отримані теоретичні знання. За результатами навчання усі курсанти отримують звання офіцера запасу Збройних Сил України.

 

Freetime

 

Студентське життя залишається у спогадах кожного яскравими та незабутніми моментами студентського дозвілля. Щорічно на факультеті відбувається святкування Дня народження факультету, студенти беруть участь в танцювальному марафоні серед факультетів університету DANCE BATTLE, а також долучають до різноманітних заходів та свят.

Ступені та рівні підготовки, терміни навчання

 

Ступені освіти Форма навчання Термін навчання
Бакалавр Денна 3 роки 10 місяців
Магістр Денна та заочна 1 рік 4 місяці

 

 

Предмети НМТ (ЗНО)

 

Бакалавр на основі повної загальної середньої освіти
  • НМТ 2024 року з чотирьох конкурсних предметів (перший, другий, третій, четвертий предмети)
  • НМТ 2023 року з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій предмети)
  • або НМТ 2022 року з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій предмети)
  • або ЗНО 2021 року з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій предмети)
Перелік конкурсних предметів національного мультипредметного тесту Вагові коефіцієнти
Основний блок
Українська мова (П1) 0,3
Математика (П2) 0,4
Історія України(П3) 0,3
Вибірковий блок
Іноземна мова (П4) 0,5
Біологія (П4) 0,2
Фізика (П4) 0,2
Хімія (П4) 0,2
Українська література (П4) 0,2
Географія (П4) 0,3
Мотиваційний лист
Бакалавр на основі НРК 5 (ОКР «молодший спеціаліст», ОС «молодший бакалавр» та «фаховий молодший бакалавр»)
  • НМТ 2024 року з чотирьох конкурсних предметів (перший, другий, третій, четвертий предмети)
  • НМТ 2023 року з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій
    предмети)
  • або НМТ 2022 року з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій предмети)
  • або ЗНО 2021 року з двох конкурсних предметів (перший, другий предмети)
  • за вибором вступника – додатково бал ЄФВВ на основі НРК5
Перелік конкурсних предметів національного мультипредметного тесту Вагові коефіцієнти
Основний блок
Українська мова (П1) 0,3
Математика (П2) 0,4
Історія України(П3) 0,3
Вибірковий блок
Іноземна мова (П4) 0,5
Біологія (П4) 0,2
Фізика (П4) 0,2
Хімія (П4) 0,2
Українська література (П4) 0,2
Географія (П4) 0,3
Мотиваційний лист
Магістр на основі базової вищої освіти (бакалавр)
Бюджет (Контракт)
Магістр на основі повної вищої освіти (спеціаліст/магістр)
Бюджет (Контракт)
Магістерський тест навчальних компетенцій або індивідуальна усна співбесіда з іноземної мови
Фаховий іспит
Мотиваційний лист

 

 

Вартість навчання
Інформація про контрактну форму та державне замовлення

 

Денна форма навчання
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 3 роки 10 місяців 20 3000 грн.
Магістр 1 рік 4 місяці 30 3400 грн.

 

 

Контакти
Контактна інформація

 

10005, м. Житомир, вул. Чуднівська, 103

2 поверх, кабінети: 229, 231-а

kbo_til@ztu.edu.ua

@fnslir
facebook.com/fnslir
ztu.edu.ua