051 «Економіка» (спеціалізація «Економіка підприємства»)

Факультет економіки та менеджменту (ФЕМ)

Спеціальність: 051 «Економіка» (спеціалізація «Економіка підприємства»)

 

Інформація про спеціальність

 

Економіст – це практикуючий спеціаліст або науковець, який працює в області планування, керівництва господарською діяльністю (її дослідження, планування та економічний супровід).

Лише на перший погляд ця професія може здаватися нудною. Проте, економіка – це гра, і якщо зрозуміти її правила – тобі ніколи не буде нудно.

Попри всі розмови про перенасичення ринку економістами, грамотні та амбіційні спеціалісти цієї сфери як і раніше залишаються затребуваними на ринку праці.

Фахівець у галузі економіки підприємства може виконувати функції економіста, бухгалтера, менеджера і керівника відповідних служб на підприємствах, у корпораціях, організаціях й установах – скрізь, де потрібно вміти будувати ділові стратегії і поточні плани, а також організовувати їх здійснення на практиці, керувати економічними процесами та координувати роботу виконавців. Отже, перевагою професії є її універсальність.

 

 

Навчальний процес
Інформація про те, що вивчається і хто навчає

 

Спеціальність «Економіка» спеціалізація «Економіка підприємства» охоплює (вивчає) всі етапи створення та функціонування підприємства – від підготовки та оформлення необхідних документів до функціонування підприємства.

В процесі навчання студенти навчаються розраховувати собівартість продукції, складати кошторис витрат, здійснювати бюджетне планування на підприємстві, прогнозувати стан економічної та фінансової діяльності підприємств і організацій, визначати шляхи підвищення ефективності господарської діяльності суб’єкта господарювання. Часто саме від економіста залежить успіх роботи як окремого підрозділу, так і всього підприємства.

Студенти беруть активну участь в науковій роботі, про що свідчать перемоги у Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах студентських наукових робіт.

P3250277

В процесі підготовки фахівця з економіки підприємства використовуються аудиторії з мультимедійним обладнанням та комп’ютерні класи.

Кафедра економіки підприємства

Кафедра акумулює в собі високий науково-педагогічний потенціал. На ній працює 3 доктори економічних наук, професори, 10 кандидатів економічних наук, доцентів. Водночас, на кафедрі працюють молоді, енергійні, комунікабельні викладачі середній вік яких становить 28 років. Середній вік кафедри – 40 років.

Місія кафедри полягає в формуванні гармонійно розвиненої особистості — висококваліфікованого економіста, здатного в ринкових умовах приймати обґрунтовані господарські рішення і нести відповідальність за результативність діяльності підприємства.

Випускова кафедра має вагомий науково-методичний, дидактичний і навчально-виховний фундамент для збереження та збагачення класичної спадщини минулого й підняття її на вищий, адекватний новим інноваційним вимогам, щабель розвитку.

Ми в соціальних мережах:
vk.com/club103420694
www.facebook.com/profile.php?id=100010357035052

 

 

Фахові предмети

 

 • Економіка підприємства
 • Логістика
 • Проектний аналіз
 • Стратегія підприємства
 • Бухгалтерський облік і аудит
 • Економіка і організація інноваційної діяльності
 • Планування і контроль на підприємстві
 • Ціноутворення
 • Управління витратами та контролінг
 • Економічна діагностика
 • Економічна безпека підприємства
 • Інформаційне забезпечення аналітичної діяльності
 • Бізнес-аналітика
 • Фінансовий план
 • Іноземна мова за професійним спрямуванням

На вибір студентів пропонуються дисципліни за переліком з навчального плану (25% годин). Студенти можуть додатково отримати поглиблену підготовку за іншими економічними або технічними напрямами.

 

 

Навчальні аудиторії
Інформація про наші аудиторії

 

При підготовці студентів використовуються загальноуніверситетські аудиторії та комп’ютерні класи:

 

 

Практика та працевлаштування
Інформація про можливості працевлаштування та проходження практики

 

З метою надання студентам необхідного рівня практичної підготовки передбачено проведення наступних видів практик:

 • організаційно-економічної, виробничої, передвипускної для підготовки фахівців освітнього ступеня “бакалавр”;
 • науково-дослідної та переддипломної для підготовки фахівців освітнього ступеня “магістр”.

Передвипускна, переддипломна, виробнича та організаційно-економічна практики проходять на провідних підприємствах м. Житомира та області:
Базами проходження практик є провідні підприємства Житомирщини, а саме:

ПАТ «Житомирський маслозавод»

ПАТ «Житомирський маслозавод»

ПАТ «Бердичівська фабрика одежі»

ТОВ «Бердичівський пивоварний завод», м. Бердичів

ТОВ «Бердичівський пивоварний завод»

ПАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів»

ПАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів»

ПАТ «Житомирський м’ясокомбінат»

ПАТ «Житомирський м'ясокомбінат»

ТОВ «Андрушівський маслосирзавод»

ТДВ «ЖЛ», м. Житомир

ТДВ «ЖЛ»

ТОВ «Органік мілк», пмт. Баранівка

ТОВ «Органік мілк»

Базою проведення науково-дослідної практики є Інститут сільського господарства Полісся НААН

Під час навчального процесу студенти відвідують з екскурсіями провідні підприємства м. Житомира та Житомирської області.

 

 

Міжнародна мобільність
Відкрий для себе світ міжнародної мобільності

 

Студенти кафедри економіки підприємства беруть активну участь у програмах міжнародної мобільності.

В 2015 році студентка спеціальності «Економіка підприємства» Ольга Таранець протягом п’яти місяців проходила стажування на Факультеті економіки та менеджменту в містечку Зліні (Чехія), розташованому поблизу Західних Карпат. Навчання організоване у співпраці з Чеським центром освіти і культури ім. Вацлава Длоугі. Лекції та семінари з предметів, які були обрані студенткою, проводились англійською мовою, що дало змогу також удосконалити навички володіння іноземною мовою.

Другий рік поспіль студенти беруть участь у міжнародному проекті «Туреччина для Вас!» – «Відпочивай, працюй та навчайся в Туреччині!».

 

 

Військова кафедра
Можливість проходження військової кафедри

 

Студенти мають можливість проходження військової підготовки на факультеті військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова.

З 2016 року набір громадян України здійснюється за програмою підготовки офіцерів запасу за державним замовленням та за контрактом які мають, або здобувають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра.

Військово-облікові спеціальності за якими здійснюється підготовка:

 • Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів;
 • Бойове застосування аеромобільних (повітрянодесантних), гірсько-піхотних і морської піхоти з’єднань, військових частин і підрозділів;
 • Математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем;
 • Технічне забезпечення функціонування стаціонарних засобів АСУ;
 • Експлуатація та ремонт засобів радіоелектронної боротьби;
 • Бойове застосування радіозв’язку спеціальної розвідки;
 • Спеціальний зв’язок та захист інформації.

Військова підготовка проводиться один навчальний день на тиждень або у строк від двох тижнів поточного семестру протягом двох років навчання.

Вартість освітньої послуги для осіб, які навчаються за контрактом, складає  6000 гривень за рік навчання (оплата посеместрово).

При вступі громадяни проходять професійний психологічний відбір, тестування з допризовної підготовки та перевірку рівня фізичної підготовленості.

 

 

Наші випускники
Відгуки наших випускників

 

Колесник Ольга
Провідний фахівець туристичної фірми «Rent Top Apartments S.L.: Holiday and Business Accommodation Product Manager» (Іспанія м. Барселона)
Дякую всьому викладацькому складу кафедри економіки підприємства за практичний досвід у багатьох професійних та життєвих сферах, що дає нині змогу впевнено дивитись у майбутнє. Кожна дисципліна, а точніше кожен викладач вклали в нас частинку знань, а іноді і своєї душі, оскільки те, що ми собою представляємо нині – це результат їхньої невтомної праці. Про 5 років навчання в університеті я можу сказати, що це найкращі роки мого життя, тому що отримала великий досвід у житті, знайшла нові знайомства та близьких друзів, було багато яскравих моментів, ЖДТУ відкрив двері у велике та цікаве життя. СПАСИБІ!Колесник Ольга

 

Ковалевський Володимир
Головний аналітик з дослідження товарного ринку відділу маркетингу та збуту ПАТ “Токмацький ковальсько-штампувальний завод”
Спеціальність «економіка підприємства» вже давно є однією з найбільш популярних серед молоді. Економісти, які отримали освіту за цією спеціальністю в технічних університетах, на конкретних прикладах, предметно та глибоко володіють професійними знаннями і навичками стосовно діяльності виробництва або функціонування галузі в цілому. Саме тому, випускники ЖДТУ є більш затребуваними спеціалістами на ринку праці.Ковалевський Володимир

 

Остапчук (Балицька) Надія
Економіст відділу економіки та заробітної плати ТОВ “Обербетон-Інвест”
В ЖДТУ я знайшла нових друзів, а завдяки викладачам не тільки здобула знання, а й сформувалась як особистість. Навчання за спеціальністю «Економіка підприємства» дало змогу в короткий термін перейти від теорії до практики. Багато з того, що я вивчала, мені стало в нагоді для роботи, і як би я того не хотіла, але тематика, що була найменш мені до вподоби, стала об’єктом моєї роботи. Тому, якщо Ви щось недовчили, обов’язково здобудете це в процесі роботи. Головне мати бажання і наснагу до отримання знань, кмітливість і гнучкість – це дасть можливість вирішити різні життєві ситуації, а знання з економічних дисциплін є необхідними в будь-якій сфері.Остапчук (Балицька) Надія

 

Городілов Іван
Начальник економічного відділу ТОВ «Андрушівський маслосирзавод»
Щиро хочу висловити слова подяки викладачам кафедри економіки підприємства за ті теоретичні знання і практичний досвід, які надали мені за час навчання в ЖДТУ. Набуті знання та навички допомагають мені кожен день на робочому місці. Відмінний колектив, отримані знання та цікава програма – ось чим запам’яталося навчання в ЖДТУ. Хотілося б побажати колективу університету подальшого розвитку та зростання кількості студентів.Городілов Іван

 

Кравцова Лариса
Заступник начальника відділу з питань призначення та перерахунку пенсій в Управлінні пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області
Навчання за спеціальністю «Економіка підприємства» дозволяє опанувати глибокі та ґрунтовні знання з економічних дисциплін, що, у свою чергу, виступає основою забезпечення успішності як окремої людини, так і економіки України в цілому. За сучасних умов розвитку економічних відносин, спеціальність економіста набуває особливого значення, забезпечує широкі можливості працевлаштування, дає можливість реалізувати себе та отримати гідну заробітну плату.Кравцова Лариса

 

 

Ступені та рівні підготовки, терміни навчання

 

Ступені освіти Форма навчання Термін навчання
Бакалавр Денна та заочна 4 роки
Магістр Денна та заочна 1,5 роки

 

 

Предмети ЗНО

 

Перелік конкурсних предметів Вагові коефіцієнти
Обов’язкові предмети
Українська мова та література 0,3
Математика 0,3
Предмети на вибір (вибирається один)
Іноземна мова (англійська мова, французька мова, німецька мова, іспанська мова) 0,3
Географія
Атестат, олімпіади, підготовчі курси
Атестат про повну загальну освіту 0,1

 

 

Вартість навчання
Інформація про контрактну форму та державне замовлення

 

Денна форма навчанняЗаочна форма навчання
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 30 5 1320 грн.
Магістр 1,5 роки 30 1500 грн.
Ступені освіти Термін навчання Ліцензовані обсяги прийому Обсяг державного замовлення Вартість навчання за місяць
Бакалавр 4 роки 20 890 грн.
Магістр 1,5 роки 20 1100 грн.

 

 

Контакти
Контактна інформація

 

10005, м. Житомир, вул. Чуднівська, 103

3 поверх, кабінети: 325-а, 330, 330-а

(0412) 24-09-93, (067) 411-07-08, (093) 315-79-18

zdtu_fem@ukr.net

ztu.edu.ua
fem-news.ztu.edu.ua
vk.com/dekanat_fem